فعالیت 25 خوابگاه خودگردان در گیلان/ ظرفیت پذیرش دانشجو افزون بر 6 هزار نفر

رشت - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه گیلان گفت: در حال حاضر 25 خوابگاه خودگردان با نظارت معاونت دانشجویی دانشگاه در استان فعالیت دارند.

عبدالله حاتم زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر افزود: از این تعداد  18 خوابگاه در رشت و هفت خوابگاه در دیگر شهرستان های گیلان فعال هستند.

وی همچنین با اعلام اینکه  بیش از 18 هزار دانشجو  در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند، اظهارداشت: مجموع دانشجویان که امسال در این دانشگاه پذیرفته شدند افزون بر شش هزار و 300  نفر بودند.

رئیس دانشگاه گیلان گفت: با توجه به رسالت این دانشگاه به عنوان دانشگاه مادر استان، بیشتر در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری متمرکز شده است.

وی افزود: در حال حاضر 250 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 140 رشته در مقطع دکتری (92 رشته در مقطع دکتری در سایت اصلی  و 48 رشته در سایت پردیس دانشگاه گیلان ) دایر است.  

حاتم زاده اظهارداشت: مجموع رشته های مقطع کارشناسی روزانه و شبانه این دانشگاه  112 رشته است، امسال نیز رشته جدیدی در مقطع کارشناسی در دانشگاه گیلان اضافه نشد.

وی اذعان داشت: از مجموع شش هزار و 300  دانشجوی جدید الورود امسال این دانشگاه دو هزار و 500 نفر دانشجوی در مقطع کارشناسی و بقیه  ارشد و دکتری هستند.

رئیس دانشگاه گیلان گفت: این دانشگاه دارای امکانات خوابگاهی برای دانشجویان دختر و پسر هست اما این خوابگاه ها کفایت تمامی دانشجویان را نمی دهد به همین دلیل در زمان انتخاب رشته اعلام می شود " دانشگاه تعهدی برای خوابگاه ندارد".

وی افزود: برای دانشجویان روزانه تا جائیکه فضا و امکانات برای دانشگاه فراهم باشد خوابگاه تامین خواهد شد.

حاتم زاده تاکید کرد: ظرفیت پذیرش خوابگاه های دانشگاه گیلان سه هزار و 300 نفر  است که هزار و 750 نفر برای دختران دانشجو و بقیه برای پسران است.

وی تصریح کرد: خوابگاه های خودگردان در سطح استان برنامه ریزی  شده است که بصورت خصوصی با نظارت دانشگاه همکاری دارند.

رئیس دانشگاه گیلان اظهارداشت: در حال حاضر افزون بر 25 خوابگاه خودگردان با نظارت معاونت دانشجویی دانشگاه گیلان در استان فعالیت دارند که  18 خوابگاه در رشت و هفت خوابگاه در دیگر شهرستان های گیلان است.

حاتم زاده اذعان داشت: با توجه به برنامه ریزی دولت و مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه در هر سال  20 درصد خوابگاه، امکانات ایاب، ذهاب و تغذیه دانشجویان کم و این مهم به بخش خصوصی واگذار شود دانشگاه گیلان هم این برنامه را در سولوحه فعالیت های خود قرار داده و در این راستا حرکت خواهد کرد.

وی همچنین با بیان اینکه خوابگاه جدیدی به عنوان خوابگاه دولتی در استان ساخته نخواهد شد، افزود: افرادی که علاقه مند به ساخت خوابگاه برای دانشجویان هستند می توانند از تسهیلات کم بهره بانکی بهره مند شوند.

کد خبر 2166223

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =