کتابخانه ها در فضای سبز ساری ایجاد می شود

ساری - خبرگزاری مهر: عضو انجمن خیران کتابخانه های مازندران و نویسنده و پژوهشگر ساروی گفت: کتابخانه در تمامی فضای سبز شهر ساری ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین اسلامی عصر شنبه در جلسه کتابخانه های عمومی شهرستان ساری افزود: قرار است شهرداری هرجا فضای سبز دارد با کمک خیران در آن کتابخانه احداث کنیم.

وی اظهار داشت: به عنوان نمونه اگر در پارک افشار یک کتابخانه احداث شود و نیروی بگیریم فضای کتابخانه و پارک سالم می شود.

وی با اشاره به کمبود کتابخانه در استان گفت: باید برای رفع این نیاز برنامه ریزی شود و مسکن و شهرسازی نیز باید فضای شهری را تعریف کند و ما بتوانیم در مسجد، مدرسه و کتابخانه فعالیت داشته باشیم.

اسلامی با اشاره به اینکه اکنون ساری نیاز مبرم به کتابخانه دارد، اظهار داشت: این شهر 200 مدرسه دارد ولی کتابخانه کم دارد و باید برای توسعه این فضا برنامه ریزی شود.

باقری رئیس شورای شهر ساری نیز پیشنهاد کرد تا کتابخانه های مجازی در منطقه ایجاد و توسعه یابد.

کتابخانه ها را به خانه ببریم

وی اظهار داشت: ما باید کتابخانه ها را به خانه ها ببریم و اکنون مراجعه به کتابخانه ها خیلی خوب است ولی در اکثر مواقع کتابخانه ها خالی است.

وی پیشنهاد داد تا اعضای انجمن از کتابخانه مجازی کرج بازدید کنند و گفت: تجربه کرج در این زمینه بسیار خوب است و با یک گوشی تلفن هم می توان کتابها را جستجو کرد.

احمدی فولادی عضو انجمن کتابخانه نیز یادآورشد: باید انگیزه لازم برای حضور خیران و مردم در ساخت، تکمیل و تجهیز کتابخانه ها بوجود آید.

وی اظهار داشت: تا زمانیکه مردم آگاهی نداشته باشند کاری پیش نمی رود و اهمیت و ساخت یک کتابخانه از مسجد کمتر نیست و باید از بزرگان و امامان جماعت خواست تا برای مردم درباره کتابخوانی مطلب بگویند.

مشاور استاندار مازندران در امور اجتماعی و فرهنگی نیز گفت: در باب علم و دانش آیات بسیار محکم و دلنشینی وجود دارد و ساختن فرهنگ یک جامعه یک کار نرم افزاری است و نیاز به کارشناسان خودش را دارد.

محمد نژاد افزود: عدم تمرکز زدایی کتابها در یک مکان بخصوص، پیش بینی شدن یک چادر یا مکان برای کتاب، راه اندازی غرفه های مناسب در هفته های مناسبتی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مهدی تاکامی رئیس مجمع خیران مدرسه ساز ساری نیز گفت: خیرانی که می تواند در امر ساخت کتابخانه مشارکت داشته باشند، شناسایی و ساماندهی شوند.

برای ترویج کتابخوانی برنامه ریزی شود

وی افزود: استفاده از ظرفیتهای مهندسی و مهندسی نرم افزاری برای ایجاد فضای سایبری و استفاده از مدارس برای توسعه کتابخانه ها مورد توجه قرار گیرد.

عمادی رئیس شورای بخش ساری نیز گفت: در بحث کتابخوانی و کتاب و ترویج فرهنگی آن مشکلات زیادی داریم که باید از طریق رسانه ملی در این زمینه فرهنگ کتابخوانی برنامه ریزی شود.

وی اظهار داشت: شورای دوره چهارم رویکرد فرهنگی دارد.

کد خبر 2167698

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =