فقدان آموزش خانواده ها  ، عامل آسيبهاي اجتماعي جوانان است

عضو شوراي شهر تهران گفت : فقدان آموزش خانواده ها و برخورد غير علمي آنان عامل بروز ناهنجاري هاي اجتماعي در ميان جوانان است .

مهنوش معتمدي آذر در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر افزود : برخورد غير علمي و غبر منطقي خانواده ها با فرزندان و فقدان آموزش خانواده ها در مورد برخورد با آنان عامل بروز ناهنجاري ها در ميان جوانان و افزايش ميزان آسيبهاي اجتماعي در سطح جامعه است .

 وي ادامه داد : متاسفانه فرهنگ برخورد  سليقه اي در تمام  ابعاد جامعه و در ميان همه گروهها و اقشار جامعه وجود دارد و به همين علت شاهد انواع مشكلات و مسائل گوناگون در جامعه هستيم اما مشكلات انساني ناشي از برخورد غير علمي و غيركارشناسي بسيار عميقتر و خطرناكتر است .

 وي گفت : تنها راه علاج  مشكلات و معضلات جامعه استفاده از دستاوردهاي علمي و پژوهشي اثبات شده در اين زمينه است به همين علت بايد برنامه هايي براي آموزش شهروندان در مورد چگونگي برخورد علمي خانواده ها و افرادي كه به نحوي در اين مورد نقش دارند تدوين شود تا از برخورد غير علمي و غلط با  نسل نو خودداري شود .

 وي ادامه داد : وجود استبداد در طول تاريخ كشورما موجب ايجاد ورسوخ فرهنگ  خود محوري و برخورد آمرانه در ميان همه مردم شده و اين مسئله به طور گسترده در ميان آحاد وجود دارد و موجب برخورد غير منطقي و دستوري از سوي والدين ومربيان  با كودكان و نوجوانان مي شود .

  وي گفت : اصلاح اين فرهنگ قديمي در جامعه نيازمند يك برنامه مدون و همه جانبه و يك عزم ملي است تا با آموزش خانواده ها و اصلاح شيوه تعليم و تربيت در كشور به هدايت و بالندگي نسل  نو كمك كنيم و از انبوه آسيبهاي اجتماعي كه بخش زيادي از آن به علت نبود يك فرهنگ  غني درميان آنان  و تحت تاثير رسانه هاي غربي است كاسته شود .

 

 

کد خبر 21684

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha