نگارخانه شيث با برپايي نمايشگاهي از آثار "شيث يحيايي" گوشه هايي از تاريخ هنر و معماري يران را به نمايش مي گذارد .

به گزارش خبرنگار هنري " مهر" گالري شيث از روز شنبه 15 شهريورتا 20 همين ماه به نمايش آثار عكاسي شيث يحيايي با عنوان " يادمان " مي پردازد . اين نمايشگاه اختصاص به نمايش عكس هاي گزارشي از مناطق گيلان و استان مرگزي دارد .

در اين نمايشگاه هنرمند به ارايه عكس هايي از بنا هاي ميراث فرهنگي موجود در مناطق مختلف گيلان و استان مركزي پرداخته است . يكي از موضوعات اصلي اين نمايشگاه مجموعه عكس هايي است كه هنرمند  از بناي" فلعه رود خان " گيلان برروي نگاتيو ثبت كرده است . اين بنا كه در فومن قرار دارد متعلق به 800 سال پيش است و زمان ساخت آن به سلسله سلجوقيان باز مي گردد .

يحيايي در نمايشگاه عكاسي قبلي خود 21 قطعه عكس از مجموعه عكسهايي را كه از اين بناي 5 هكتاري تهيه كرده بود به نمايش گذاشت درحالي كه به دليل وسعت زياد اين قلعه تعدادي از عكسهاي آن كه به نمايش گذاشته نشده بودند در اين نمايشگاه ارائه مي شوند .  

اين هنرمند درباره دليل علاقه خود به ثبت و نمايش آثار ميراث فرهنگي مي گويد : "ميراث فرهنگي ما با توجه به تهاجمات مختلفي كه به ايران شده است همواره در معرض تخريب و نابودي بوده است . در طول تاريخ هرزمان كه ما اقدام به ساخت و ثبت شيوه اي خاص مي كرديم با يك تهاجم روبرو مي شديم كه دستاورد هاي ما را به كلي نابود مي كرد  بنا براين ثبت اين ميراث كاري مهم است ."

 شيث يحيايي سابقه چهل سال حضور فعال در عرصه هنرهاي نقاشي و عكاسي در ايران دارد . نمايشگاه جديد اين هنرمند شامل 30 قطعه عكس 20×30و 30×40 رنگي است .

کد خبر 21725

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha