به برخی واگذاری ها در دولت گذشته اعتراض داشتیم/ اطلاعی از نحوه واگذاری پتروشیمی به برادران ریخته گران ندارم 

وزیر اسبق نفت با بیان اینکه از پرونده واگذاری پتروشیمی بیستون به برادران ریخته گران اطلاعی ندارم گفت: متاسفانه طبق قانون تنها وزرای اقتصاد و دادگستری عضو کمیته واگذاری هستند و در دولت گذشته   وزرای صنعت، نفت و نیرو به عدم عضویتشان در این کمیته و نحوه واگذاری ها به برخی اشخاص اعتراض داشتند.

مسعود میرکاظمی وزیر اسبق نفت در خصوص نحوه واگذاری پتروشیمی بیستون که پرونده آن توسط وزارت اطلاعات به کمیسیون اصل نود مجلس جهت بررسی ارائه شده است گفت: در این خصوص خبری ندارم، اما وقتی که من به وزارت نفت رفتم مانع از واگذاری ها شدم به طوری که وزیر اقتصاد وقت اعتراض کرد که میرکاظمی با آمدنش جلوی واگذاری ها را گرفته است.

وی بابیان اینکه به دلیل وجود یک سری اشکالات در واگذاری ها جلوی آن را گرفتم گفت: به دلیل عدم اجرای قانون در خیلی از بندها و گسست در زنجیره تولید مانع از واگذاری ها شدم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: بحث های زیادی را در این خصوص با مجلس داشتیم و در یک جلسه با حضور رئیس جمهور سابق و تیم اقتصادی دولت که حدود سه ساعت طول کشید، احمدی نژاد حق را به نفت داد و گفت باید مواردی که وزارت نفت می گوید رعایت شود.

میرکاظمی خاطرنشان کرد: وقتی این موارد رعایت و اشکالات رفع شد دوباره واگذاری ها انجام گرفت. هلدینگ خلیج فارس هم از این موارد بود که به جای اینکه تک تک واگذار شود یک جا واگذار شد.

وزیر سابق نفت با بیان اینکه از نحوه واگذاری پتروشیمی بیستون خبری ندارم و باید بررسی کنم تا ببینم گزارش آن به کمیسیون آمده است یا خیر، گفت:  اگر پرونده آن به کمیسیون اصل نود رفته  مربوط به قیمت گذاری ها است.

میرکاظمی در پاسخ به این سوال که آیا به برادران ریخته گران در دوران تصدی شمادر وزارت نفت واگذاری انجام گرفته است گفت: واگذاری ها ربطی به دستگاه ها ندارد.حتی وزیر مربوطه نیز عضو کمیته واگذاری نیست بلکه تنها وزیر اقتصاد، وزیر دادگستری و بخش خصوصی عضو هستند که متاسفانه  این اشکال در قانون ما وجود دارد.

میرکاظمی در پایان گفت: درآن زمان همه وزرای صنعت، نفت و نیرو اعتراض داشتند که چرا نمیتوانند عضو این کمیته شوند و حتی این وزرا سوال کننده هستند که چرا به فلانی به این وضعیت واگذاری انجام گرفته است.

به گزارش مهر، رئیس کمیسیون اصل90 پیش از این از بررسی پرونده واگذاری پتروشیمی بیستون که از سوی وزرارت اطلاعات به کمیسیون اصل 90 ارجاع شده است خبر داد و گفت: این پرونده در حال بررسی است ، کارشناسان مشخص شده اند و قرار است نحوه واگذاری این پتروشیمی به برادران ریختگران از سازمان خصوصی سازی بررسی شود تا اینکه مشخص شود این پتروشیمی به چه شکل واگذار شده آیا تشریفات رعایت گردیده و صلاحیت و اهلیت خریداران آن احراز شده است یا خیر.
 
کد خبر 2175724

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =