لزوم تقويت حوزه تحقيق و پژوهش در كردستان/سند توسعه IT استان تدوين شد

سنندج - خبرگزاری مهر: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج بر تقويت حوزه تحقيق و پژوهش در سطح استان كردستان با مشاركت دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي تاكيد كرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی کامپیوتر ظهر امروز چهارشنبه با برگزاري چند سخنرانی توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استاندار کردستان و دبیر علمی همایش آغاز شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در ابتدای این همایش گفت: جهان در حال حاضر و به ویژه در دهه های آغاز هزاره سوم تحولات گسترده ای را در زمینه های مختلف پشت سر گذاشته که نتیجه آنها منجر به شکل گیری نظم نوین جهانی شده است.

محمد قربان کیانی افزود: آمادگی برای ورود به جامعه شبکه ای در کشور ما نیازمند تحقیق و پژوهش های زیرساختی در زمینه علوم کامپیوتر است که با برگزاری چنین همایش هایی می توان آن را تحقق بخشید.

وی اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی دانشگاه ها و مراکز علمی کشور تحقیق و پژوهش در شاخه های متنوع علم کامپیوتر برای جا نماندن از عصر فرا صنعتی است و دومین همایش ملی کامپیوتر با هدف رشد و توسعه دانش و فناوری کامپیوتر در دانشگاه آزاد سنندج برگزار شد.

سند توسعه IT استان کردستان تدوین شد

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استاندار کردستان نیز در ادامه این همایش از تدوین سند چشم انداز توسعه IT استان خبرداد و بیان کرد: این سند به تمام ادارات دولتی ارسال شده است.

آرش لهونی ادامه داد: همچنین بستر و زیرساخت های ارتقا و توسعه شبکه دولت الکترونیک در استان فراهم شده و بر اساس سند چشم انداز توسعه 1404 از برنامه زمانبندی شده جلوتر هستیم.

وی با بیان اینکه استانداری کردستان آمادگی هرگونه همکاری برای برگزاری چنین همایش هایی را در استان دارد، یادآور شد: برگزاری اینگونه همایش هایی که با هدف عرضه و شناخت تکنولوژی های نوین برگزار می شود، بسیار با اهمیت است.

وصول 510 مقاله از سرارس کشور برای شرکت در همایش

دبیر علمی همایش ملی کامپیوتر نیز در ادامه این مراسم گفت: از زمان اعلام فراخوان این همایش، 510 مقاله علمی به دبیرخانه همایش در دو بخش مقالات عادی و پوستری ارسال شد.

محمد سیدی اظهار داشت: خوشبختانه محققین، دانشگاهیان و مهندسین استقبال بسیار چشمگیری از همایش داشتند و این نشان دهنده توجه خاص جامعه علمی کشور به تکنولوژی و قناوری های نوین است.

گفتنی است بر اساس برنامه زمانبندی شده پس از مراسم افتتاحیه مقالات ارائه شده به دبیرخانه همایش که از سوی داوران مورد تائید قرار گرفته اند از سوی ارائه دهندگان تشریح می شود.

کد خبر 2184010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =