فضای فیزیکی مکان علمی بر روند آموزشی در آن تاثیر فراوانی دارد

اهواز – خبرگزاری مهر: عضو شورای شهر اهواز گفت: فضای فیزیکی مکان علمی بر روند آموزشی در آن تاثیر فراوانی دارد به همین دلیل مسئولان باید برای اصلاح و نوسازی اماکن آموزشی همتی مضاعف از خود نشان دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، زیبا صالحپور عضو شورای شهر اهواز پیش از ظهر امروز در جریان حضور در دانشکده فنی اهواز با بیان اینکه قبلا در فضای این دانشگاه حضور داشته است، عنوان کرد : واقعاً اگر مسئولی در گذشته از این دانشگاه بازدید داشته بود متوجه تغییر عمده در فضای فیزیکی این دانشگاه می شد و در حقیقت  فضای فیزیکی یک مکان علمی و فنی در روند آموزشی تأثیر فراوانی دارد.

وی افزود: در استان خوزستان برای نیروی فنی شرایط مهیاست و استان خوزستان استانی است که در زمان جنگ آسیب فراوانی دیده و با اینکه در آن زمان میزبان رزمنده ها بوده اما بعد از جنگ مورد کم لطفی و شاید حتی بی مهری قرار گرفته است و ما باید به فعالیت ها شتاب دهیم.

صالحپور خاطرنشان کرد: امروز با یک نگاه تقویتی در این دانشگاه حضور پیدا کرده ایم تا پیگیر مسائل و مشکلات باشیم و تا جایی که از عهده ما بر می آید حمایت های لازم را انجام می دهیم. باعث خوشحالی ما است که برای نیروهای بالقوه استان گامی برداریم تا باعث شکوفایی استعدادهای نهفته فرزندان این استان شود.

بابک محمدی شهردار منطقه 4 اهواز نیز گفت: در آماده سازی مجموعه این دانشگاه از جمله: زیرسازی، پیاده رو و محوطه سبز شهرداری منطقه 4 اهواز در حد توان کمک کرده است و در صورت امکان مجددا در بهسازی های این دانشگاه همکاری خواهیم کرد.

سید بهزاد علوی رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران و رئیس کمیته نظارتی گفت: در سال 1391 یک و نیم میلیارد تومان و در سال 1392 نیز یک و نیم میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استان از سوی استانداری برای توسعه و تجهیز و همچنین بهسازی فضاهای دانشگاه تخصیص داده شد ولی این مرکز علمی که در قلب کلانشهر اهواز است هنوز هم محرومیت های فراوانی دارد.

وی با اشاره به شش هزار و 500 دانشجو به عنوان ظرفیت استان خوزستان در دانشگاه های فنی و حرفه ای افزود: امیدواریم با حضور مسئولین شورای شهر و شهرداری در این دانشگاه محروم، شاهد حمایت مسئولین استانی باشیم تا بتوانیم در استان به ایده آل برنامه توسعه پنجم که در آن استان خوزستان باید در زمینه دانشگاه فنی و حرفه ای 17 هزار دانشجو داشته باشد،برسیم.

به گزارش خبرنگار مهر، در این بازدید اعضای شورای شهر اهواز از جمله: سواری، هوشنگ شیر مردی، زیبا صالحپور و علاسوند رئیس شورای شهر اهواز به همراه محمدی شهردار منطقه 4 اهواز حضور داشتند.

کد خبر 2184026

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =