محتوای متون درسی  مدارس به تبیین واجب شرعی حجاب توجه جدی ندارد

مشهد - خبرگزاری مهر: جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به کم کاری و عدم توجه دستگاه های فرهنگی جامعه در موضوع تبیین عفاف و حجاب اظهارکرد: در مدارس توجه جدی به محتوای متون درسی نسبت به این واجب شرعی نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار هاشم غیاثی ظهر چهارشنبه در همایش تجلیل از پیشتازان رجعت به حجاب برتر  اظهارکرد: در رسانه‌های غربی نسبت به حرمت‌شکنی عفاف و حجاب فیلم‌های بسیاری ساخته شده است اما رسانه‌های ملی ما نسبت به این موضوع کم توجه بوده است.

 وی با اشاره به این مطلب که در شورای عالی انقلاب فرهنگی 310 راهکار برای 24 دستگاه متولی امور فرهنگی در بحث عفاف و حجاب ارائه شده گفت: متاسفانه دستگاه‌های فرهنگی نسبت به این موضوع کم توجهی کرده اند.

سردار غیاثی با تاکید بر لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در حوزه عفاف و حجاب تاکید کرد: باید به مسئله عفاف و حجاب نگاه ایجابی داشت اما اگر مجبور به تدابیر سلبی باشیم نیروی انتظامی هم باید در این حوزه وارد شود.

وی عنوان کرد: به عنوان اولین قدم در مسئله عفاف و حجاب در جامعه باید علاوه بر فرهنگ سازی، باورها در میان مردم و در میان نهادهای فردی و اجتماعی تقویت شود.

وی با بیان به اینکه همچون سال‌های دفاع مقدس خواهران بسیجی مانند برادران باید در صحنه نبرد پیشتاز باشند، گفت: امروز خاکریز دشمن به مدارس و دانشگاه‌ها ورودپیدا کرده است.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع)با بیان اینکه40 درصد منابع انسانی نیروی بسیج را بانوان تشکیل می‌دهند به نقش خواهران بسیجی در ساختار بسیج در اجرای ماموریت‌ها اشاره کرد و افزود: یکی از حوزه های ماموریتی در بسیج خواهران بحث عفاف و حجاب است.

سردار غیاثی با تاکید بر اینکه دشمن در بحث تهاجم فرهنگی برای جوانان و نوجوانان ورود پیدا کرده و در شرایط فعلی مسئولان در این حوزه برنامه جدی اجرا نکرده‌اند افزود: خواهران بسیجی مانند برادران و همچون سال‌های دفاع مقدس باید در صحنه نبرد پیشتاز باشند چرا که امروز خاکریز دشمن از میان مدارس و دانشگاه‌ها می‌گذرد.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه دشمن در جنگ جسم جوان ما را نشانه می رفت و امروز در جنگ نرم  و شبیخون فرهنگی با روش‌های دقیق شخصیت و روان جوانان و نوجوانان را هدف گرفته است افزود:جوانان و نوجوانان در موقعیت کنونی باید خودمراقبتی داشته و والدین، مدارس و دانشگاه ها نیز نسبت به این امر مهم بی توجه نباشند.

سردار غیاثی تصریح کرد: در این تهاجم همه جانبه دشمن باید مراقب نسل آینده بود و آن ‌ها را به گونه‌ای تربیت کرد که اگر صحنه نبرد پیش آمد بتوانیم رسالت خود را انجام دهیم.

وی بیان کرد: بعضی از جوانان ما ناخواسته گرفتار فسادهایی می‌شوند که منشا و سرچمشه آن از  سبک زندگی و فرهنگ غرب سرچشمه می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه  برخی از سازمان های مردم نهاد این تفکر را القا می‌کنند که مسئله حجاب امری شخصی است و حکومت نباید در آن دخالت داشته باشد افزود: رعایت حفظ حجاب امری ضروری در دین است که همه افراد موظف به رعایت آن هستند.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه حجاب در حوزه روابط اجتماعی تعریف می شود و به حریم خصوصی افراد مرتبط نیست، گفت: عدم پوشش مناسب آثار مخربی در جامعه برجای می گذارد که باعث تهدید امنیت کشور و جامعه می‌شود.

 

کد خبر 2184126

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =