90  درصد جراحی های  قلب  بیماران چهارمحال و بختیاری در خود استان انجام می شود

شهرکرد – خبرگزاری مهر : اولین نشست مطبوعاتی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با حضور خبرنگاران برگزار شد و معاون درمان دانشگاه به موارد مهمی همچون انجام 90 درصد جراحی های قلب بیماران چهارمحال و بختیاری در خود استان، تقویت فرهنگ پذیرفتن خبرنگار و همکاری با خبرنگار توسط پرسنل بیمارستانها، ورود 63 متخصص و فوق تخصص جدید به استان و.... اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین نشست مطبوعاتی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ظهر چهار شنبه با حضور خبرنگاران در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد و معاون درمان دانشگاه به موارد مهمی همچون انجام 90 درصد جراحی های قلب بیماران چهارمحال و بختیاری در خود استان، تقویت فرهنگ پذیرفتن خبرنگار و همکاری با خبرنگار توسط پرسنل بیمارستانها، ورود 63 متخصص و فوق تخصص جدید به استان و.... اشاره کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در این نشست با اشاره به نقش خبرنگاران در جامعه، عنوان کرد: خبرنگاران زبان گویای صداقت هستند و در جامعه نقش مهم اطلاع رسانی را برعهده دارند.

اکبر سلیمانی بیان کرد: حوزه معاونت درمان یکی از پرکارترین حوزه های بخش علوم پزشکی است.

وی در ادامه با اشاره به نقش معاونت درمان، اذعان داشت: معاونت درمان وظیفه نظارت بر امور درمان بیمارستان های استان، مرکز درمانی دولتی و خصوصی را بر عهده دارد.

وی افزود: هدف اصلی حوزه معاونت درمان رضایت مندی بیماران و افراد جامعه از خدمات درمانی است و این حوزه با نظارت و برنامه ریزی و مدیریت بر بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی برای ارائه خدمات با کیفیت بالا خدمت رسانی می کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: بیمارستان ها و مرکز درمانی استان چهارمحال وبختیاری خدمات گسترده ایی با کیفیت بالا را به بیماران ارائه می دهند.وی افزود: از دیگر فعالیت های بخش معانت درمان استان چهارمحال وبختیاری حمایت از بیماران و درمان بیماران خاص مانند سرطان است.

اورژانس بیمارستان کاشانی از تجهیزات کاملی برخوردار است

وی اظهار داشت: در استان چهارمحال وبختیاری پزشکان متخصص و وفوق تخصص با تجارب پزشکی بالایی حضور دارند و برای درمان نیازی به مراجعه استان های دیگر نیست.

سلیمانی با اشاره به کیفیت بالای خدمات ارائه شده در استان، اظهار داشت: مردم  استان رضایت 90 درصدی از خدمات ارائه در بیمارستان ها را داشته اند.

وی تصریح کرد: اورژانس بیمارستان کاشانی از تجهیزات کاملی برخوردار است و دارای نیرو های زبده است که درموارد اورژانسی خود را به موقع به محل حادثه می رسانند.

وی اذعان داشت: 90 درصد جراحی های قلب باز و بسته بزرگسالان چهارمحال و بختیاری در خود استان انجام می شود.

وی بیان کرد: استان چهارمحال وبختیاری در اهدا اعضا در کشور دارای رتبه برتر است و اهدا عضو در استان به یک فرهنگ تبدیل شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در استان چهارمحال وبختیاری به ازاری هر 42 کیلومتر جاده ایی وشهری  یک پایگاه اورژانس وجود دارد.

وی در ادامه در جواب سئوال حبرنگاری در باره اینکه" ورود خبرنگار به بیمارستان استان برای تهیه خبر سخت است و پرسنل همکاری لازم را ندارند"، اظهار داشت: من  مدتی است که به معاونت درمان منصوب شده ام  و اعتقاد دارم خبرنگاران می توانند با اطلاع رسانی گویا و سازنده می توانند بسیاری از مشکلات درمان استان را حل کنند و برگزاری همین نشست مطبوعاتی هم در همین راستا است و من روحیه همکاری با خبرنگار در بیمارستانها و پذیرفتن خبرنگار توسط پرسنل بیمارستان را تقویت می کنم.

 

 63 نفر متخصص و فوق تخصص به کادر پزشکی چهارمحال وبختیاری اضافه شده است

مسئول بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز در این نشست گفت: 63 نفر متخصص و فوق تخصص به چهارمحال وبختیاری اعزام شده است.

ابوالقاسم خلیلی عنوان کرد: 63 نفر پزشک متخصص و فوق تخصص و دندانپزشک به استان چهارمحال وبختیاری اضافه شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد افراد هفت نفر فوق تخصص و دو دندانپزشک هستند.

وی در ادامه گفت: متخصصان ارتوپد، کلیه  و چشم پزشک به بیمارستان شهرستان فارسان اعزام شده است.

ابوالقاسم خلیلی اظهار داشت: متخصص طب کار و طب اورژانس در بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد حضور دارد.

وی افزود: فوق تخصص کلیه اطفال نیز برای اولین بار به استان اعزام شده است.

مسئول بیمارستان های استان چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر استان دارای پزشکان فوق تخصص و متخصص زیادی است.

کد خبر 2184225

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =