حمید کهرام رئیس موسسه رازی شد/ زند: آینده پژوهی را جدی بگیریم

کرج - خبرگزاری مهر: معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: آینده پژوهی را به عنوان یکی از ارکان پیشرفت جدی بگیریم و در این خصوص توجه بیشتر به برنامه ریزی در ارتباط با نیروی انسانی ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تودیع هادی فامیل قدکچی رئیس سابق موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و معارفه حمید کهرام به عنوان رئیس جدید این موسسه بزرگ علمی کشور با حضور زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بعد از ظهر چهارشنبه در محل این موسسه در کرج برگزار شد.

اسکندر زند طی این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات هادی قدکچی در طول مدت تصدی ریاست موسسه رازی و آرزوی توفیق برای حمید کهرام، با بیان اینکه موسسه رازی از اهمیت ویژه ای برخوردار و موجب افتخار وزارت جهادکشاورزی و کشور عزیزمان است، اظهار داشت: باید جایگاه تحقیقات کشاورزی که از اهمیت بالائی برخوردار است در کشور ارتقا یابد و به دنبال آن جایگاه موسسه رازی را نیز بیش از پیش ارتقاء دهیم.

زند ادامه داد: عرضه نتایج تحقیق موضوعی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد و با تلاش بیشتر نتایج به عناصر ترویج یا تجاری تبدیل شود.

وی در بخشی دیگر بر تقویت مطالبه گری در بخش تحقیق تاکید کرد و اظهار و گفت: باید مطالبه گری را در حوزه هایی که نیاز به نتایج تحقیق دارند فعال تر کنیم.

زند ادامه داد: آینده پژوهی به عنوان یکی از ارکان پیشرفت است که ضروریت دارد جدی گرفته شود و در این خصوص توجه بیشتر به برنامه ریزی در ارتباط با نیروی انسانی مورد تاکید است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان ارتقای بیشتر محصولات برای رقابت در بازارهای بین المللی را خواستار شد.

هادی فامیل قدکچی رئیس سابق موسسه رازی نیز طی سخنانی مشکلات، فعالیت ها و موفقیت های دوران تصدی خود را تشریح و کهرام رئیس جدید موسسه نیز طی سخنان کوتاهی موسسه رازی را گوهری در کشور دانست و خواستار ارتقای جایگاه ملی و بین المللی آن شد.

در پایان این مراسم حکم مسئولیت کهرام با امضای وزیر جهاد کشاورزی توسط زند را به وی اعطا و لوح تقدیر به همراه هدایایی نیز به قدکچی رئیس سابق مؤسسه رازی اهدا شد.

این مراسم با حضور تعدادی از مسئولیا سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و مدیران مؤسسه رازی برگزار شد.

حمید کهرام نمایندگی مردم اهواز و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در دوره ششم و ریاست موسسه رازی در سال 1384 را در کارنامه دارد.

کد خبر 2184379

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =