آموزش و نظارتهای مستمر در ارتقای دانش و مهارتهاي حرفه اي معلمان نقش اساسی دارد

یاسوج – خبرگزاری مهر: مديركل آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزشهاي عميق و به هنگام و نظارتهاي مستمر نقشي اساسي در ارتقاء دانش و مهارتهاي حرفه اي معلمان دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی زارع پورعصر چهارشنبه در نشست رؤساي آموزش و پرورش استان افزود: كسب هر گونه موفقيّت در مدارس مستلزم برخورداري معلمان، مديران و كارشناسان مربوطه از دانش و مهارتهاي سرشار و پشتكار و جديت فراوان است.

وی بیان داشت: توجه به شاخصهاي كمي و كيفي دوره ي تحصيلي و بهبود مستمر آن، اصلي ترين تكليف مديران و كارشناسان هر دوره ي تحصيلي است.

زارع پور دوره ابتدايي را دوره اي فوق العاده مهم، حساس، زيربنايي، تعيين كننده، گسترده و فراگير عنوان کرد و گفت: برقراري شبكه هاي ارتباطي مناسب بين صف و ستاد از هرزرفت منابع و امكانات ممانعت كرده و سهم بسزايي در استقرار مطلوب و مؤثر طرحها و برنامه ها و تسهيل فرايند ياددهي و يادگيري خواهد داشت.

مديركل آموزش وپرورش استان افزود: بهبود شاخصهای تحصیلی به نيازسنجي هاي دقيق و علمي، طراحي هاي آموزشي مناسب ، مديريت و رهبري هوشمند و برنامه هاي نظارتي جامع و فراگير سخت نيازمند و وابسته است.

زارع پور تصریح کرد: حوزه معاونت آموزش ابتدايي استان باید با الهام از قوانين و قواعد برنامه و بهره گيري از كليه امكانات مادي و معنوي، رشد و توسعه متوازن و هم ارز دوره ابتدايي استان را فراهم آورد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش تحقق اهداف در آموزش و پرورش را مستلزم مشاركت همگانی دانست و گفت: جذب مشاركتهاي مالي در مدارس دولتي با همكاري انجمن اولياء و مربيان انجام مي شود.

نظارت و ازیابی مدارس از اولویتهای مهم آموزش و پرورش استان است

مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: نظارت و ارزيابي در مدارس از طريق ارزيابان، معاونين، گروههاي آموزشي استان، شهرستان و مناطق از اولويتهاي مهم آموزش وپرورش است.

زارع پور بیان داشت: اجراي اتوماسيون اداري، ساماندهي نيروي انساني، توجه در ارائه آمار، تشديد نظارت بر مدارس غيردولتي و استفاده مطلوب ازمنابع موجود ازموارد ضروري است كه بايد در آموزش و پرورش اجراشود.

وی افزود: بايد به گونه اي برنامه ريزي شود که از آزمايشگاهها و كارگاهها به نحو مطلوب و شایسته ای استفاده شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تكميل آموزش معلمان پايه هاي سوم و ششم ابتدايي، استفاده از ظرفيت بالاي شوراي آموزش و پرورش و عملي کردن بحث تكريم ارباب رجوع را از اولويتهاي كاري درآموزش و پرورش عنوان کرد.

زارع پور گفت: توسعه برنامه پيوند، مسجد، خانه، مدرسه و كلاسهاي قرآني درحوزه پرورشي بايد بابرنامه ريزي مناسب انجام شود.

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان نیز در این نشست گفت: مجموعه طرحها و برنامه هاي كيفيت بخشي دوره ي ابتدايي استان تبيين شده است.

مهین پردال افزود: در این برنامه ها ضمن معرفي موفقيّتها و دستاوردهاي دوره ي تحصيلي، مسائل و مشكلات و چالشهاي فراروي دوره تحصيلي تحلیل می شود.

پردال اظهار داشت: آسيب شناسي دقيقي از اجراي نظام جديد آموزشي برای انعكاس به وزارت نیز انجام خواهد شد.

کد خبر 2184424

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =