یافته های پژوهشگران و محققان مسیر پیشرفت و توسعه را سرعت می بخشد

ملایر- خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه ملایر با بیان اینکه با تفکر و اقدام بسیجی توانستیم در تمام عرصه ها به ویژه عرصه هسته ای به موفقیت دست پیدا کنیم، گفت: یافته های پژوهشگران و محققان مسیر پیشرفت و توسعه کشور را سرعت می بخشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، بهمن امانی عصر پنجشنبه در همایش ملی آبزیان در دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه امروز کشور ما در زمینه های  علمی به پیشرفت و بالندگی رسیده است، اظهار داشت: همه موفقیتهای دانشمندان جوان ایرانی در عرصه های مختلف علم و تکنولوژی و هسته ای به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی  است.

وی با بیان اینکه داشتن روحیه و فرهنگ بسیجی در کشور باعث شده تا بتوانیم با روحیه ای مضاعف و تلاشی بی وقفه به بالندگی برسیم، گفت: با تفکر و اقدام بسیجی توانستیم در تمام عرصه ها به ویژه عرصه هسته ای به موفقیت دست پیدا کنیم.

امانی در ادامه با اشاره به موفقیت های دانشگاه ملایر در سالهای اخیر یکی از عرصه های موفق این دانشگاه را برگزاری همایش های ملی عنوان کرد و گفت: در دور سوم از همایش های دانشگاه ملایر همایش علوم و فناوری های نوین زیستی به عنوان اولین همایش محسوب می شود.

وی در ادامه بخش آبزیان و توجه به تغذیه سالم در این بخش را بسیار مهم برشمرد و گفت: با تحقیقات در این زمینه می توانیم باعث خدمات ارزنده به مردم باشیم.

رئیس دانشگاه ملایر بیان داشت:  ما نباید از تلاش برای رسیدن به موفقیت در جهت خدمت به جامعه دریغ کنیم و تا آنجا که می توانیم در زمینه علم و دانش به تحقق و پژوهش برای رسیدن به توسعه و پیشرفت بپردازیم.

دبير علمي همايش ملي علوم و فناوري هاي نوين در آبزيان نیز هدف از برگزاری این همایش را ارائه تحقیقات و بیان دیدگاهای علمی در این زمینه برشمرد و اظهار داشت: این همایش در 18 محور با موضوع آبزیان برگزار شده است و از سراسر کشور 109 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.

عباس زمانی محورهای این همایش را شامل تنوع زيستي، مهندسي آبزيان، تكثير و پرورش، تغذيه و غذاي زنده، ژنتيك واصلاح نژاد، فيزيولوژي و بافت شناسي، اكوفيزيولوژي و بوم شناسي، فناوري زيستي و نانوفناوري، بهداشت و بيماري هاي آبزيان، صيد، مديريت و ارزيابي ذخاير، تركيبات زيست فعال در آبزيان، ميكروبيولوژي و كنترل كيفي فراورده هاي شيلاتي، عمل آوري، بازاريابي و بسته بندي فراورده هاي شيلاتي برشمرد.

وی گفت: از مقالات رسیده به دبیرخانه همایش 69 مقاله مورد پذيرش قرار گرفت كه از اين تعداد 24 مقاله به صورت شفاهي و 45 مقاله به صورت پوستر ارائه شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز  توجه به بخش شیلات را مهم برشمرد و گفت: در این زمینه شهرستان ملایر زمینه ای مساعد برای پرورش آبزیان است.

علی نعمت چهاردولی ابراز داشت: امیدواریم  یافته های پژوهشگران و محققان در زمینۀ آبزیان بتواند مسیر پیشرفت و توسعه کشور را تسریع بخشد.

وی در ادامه توجه به تغذیه مردم در جامعه را مهم برشمرد و گفت: بحث تغذیه و کم تحرکی یکی از خطرات جوامع کنونی است که باید  پژوهشگران برای آن برنامه و تحقیقات داشته باشند.

در ادامه نیز مقالات پذیرفته شده به صورت کارگاه آموزشی برای شرکت کنندگان ارائه شد.
 

کد خبر 2184919

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =