روحانيت و جامعه دانشجويی  منشاء بسیاری از تحولات در جامعه هستند

چناران - خبرگزاري مهر: رئيس مركز آموزش عالي علمي كاربردي چناران گفت: هرگونه رويداد، مناسبت، اتفاق، تغيير و تبديل در هرزمينه كه بخواهد صورت بگيرد منشاء آن روحانيت یا جماعت دانشجويي و دانشگاهي است.

به گزارش  خبرنگار مهر، محمد رضا كاظمي صبح یکشنبه در جمع دانشجويان این شهرستان گفت: دانشجويان از جمله سرمايه‌هاي بزرگي براي كشور و از پشتوانه هاي انقلاب اسلامي ايران است و روحيه غيرت و شهادت طلبي دانشجويان باعث پويايي و عزت و افتخار نظام است.

وي افزود: وحدت بين دو صنف روحانيت و دانشجويان باعث مي شود  آنچه كه واقع شده متعالي و مثبت باشد و اگر صرفا به وسيله روحانيت كاري انجام گيرد غالبا متعالي و مثبت است ولي اگر صرفا به وسيله دانشجو انجام شود در حال و هواي دانشجويي امكان رويكرد منفي وجود دارد.

وي ادامه داد: گرچه روحيه مقاومت، جان نثاري، فداكاري به عنوان يك زيبايي معنوي در وجود همه انسانها خصوصا مسلمانان وجود دارد اما در بين دانشجويان مسلمان تجلي اين قابليت ها به اقتضاي روحيه جوانيشان بيشتر مشهود است.

كاظمي بيان داشت: دانشجو به فردي اطلاق مي شود كه در يك محل آكادميك در صدد كسب دانش جديد از نوع علم همراه با فناوري و تكنولوژي و تعميم آن در واقعيت هاي بيروني است كه بتواند منشاء خير باشد.

رئيس مركز آموزش عالي علمي كاربردي شهرستان چناران گفت: دانشجو بايد در تمام عرصه هاي مختلف از جمله اجتماعي و سياسي تلاش كند و به جامعه اميد دهد و آينده را با صبر و شكيبايي بسازد .

کد خبر 2191025

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =