آینده کشور در دست مدیران مدارس است

ورامین - خبرگزاری مهر: رئیس آموزش و پرورش ورامین با اشاره به اینکه آینده کشور در دست مدیران مدارس است، گفت: این افراد باید با تربیت ولایی دانش آموزان، آنها را برای اداره کشور در آینده آماده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر،  مجتبی عرب عامری ظهر یکشنبه در همایش مدیران مدارس ورامین با اشاره به جایگاه علمی و فرهنگی ورامین در میان شهرستان های استان تهران اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته توسط جامعه فرهنگیان و مدیران مدارس، امروز ورامین یکی از شهرستان های برتر استان تهران در حوزه های مختلف است.

این مسئول افزود: در حال حاضر در مسابقات مذهبی نظیر اذان و قرآن و در مسابقات علمی اعم از المپیادها و در مسابقات ورزشی، دانش آموزان ورامینی رتیه های برتر را به دست می آوردند که این امر موجب امیدواری به آینده جوانان و نوجوانان این منطقه است.

وی ادامه داد: هم اکنون رسالت سنگینی بر دوش مدیران و فرهنگیان کشور است و باید در جنگ نرمی که دشمن علیه ملت ایران به راه انداخته است، با تمام توان از اعتقادات و ارزشهای نسل جوان پاسداری کرد، در واقع برای رشد و ارتقای سطح علمی، فرهنگی و مذهبی دانش آموزان باید برنامه ریزی کرد و اگر امکانات زیادی نیز در کشور وجود داشته باشد اما برنامه نباشد، نباید انتظار به دست آمدن نتایج مثبت را داشت.

این مسئول ادامه داد: اگر برنامه ریزی بر اساس امکانات و پتانسل های موجود کشور و به صورت واقع بینانه طراحی و اجرا شود، قطعا قله های پیشرفت و ترقی یک به یک طی خواهد شد، در این زمینه فرهنگیان باید توجه داشته باشند که دانش آموزان امانتی الهی نزد ما هستند که باید به خوبی از آنان مراقبت کنیم و در صورت کوتاهی در این زمینه، هیچ عذری پذیرفتنی نخواهد بود.

خانواده و مدرسه دو جزء تأثیر گذار بر روی رفتار نوجوان محسوب می شود

عضو شورای فرهنگی عمومی ورامین تأکید کرد: فعالیت هایی که در مدرسه انجام می گیرد باید هم بعد عاطفی، اخلاقی، اجتماعی، جسمانی و هم بعد معنوی دانش آموزان را پرورش دهد، باید توجه داشت که آینده کشور در دست مدیران مدارس است، زیرا این افراد با تربیت خود، مدیران آینده کشور را پرورش می دهند.

عرب عامری گفت: مدیران مدارس باید در کارهای مدرسه از مشورت بهره ببرند و خود دانش آموزان را نیز در تصمیم گیری ها دخالت دهند تا ضمانت اجرایی بیشتری در کارهای مدارس حکمفرما شود، امروز خانواده و مدرسه دو جز اصلی و تأثیر گذار بر روی عملکرد و رفتار یک نوجوان و جوان محسوب می شود که اگر در این زمینه با دقت عمل نشود، می تواند خطرات جبران ناپذیری را به وجود آورد.

رئیس آموزش و پرورش ورامین، ضمن توصیه به احترام متقابل بین عوامل اجرایی مدارس و مدیران خواست تا با برقراری ارتباط چهره به چهره با والدین از نظرات ارزشمند آنان در زمینه های مختلف استفاده كنند زیرا اولیاء از تجربه های تربیتی زیادی برخوردار هستند.

کد خبر 2191367

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =