مسوولان آموزش و پرورش ادعای پلیس راهور تهران را تایید نکردند/ خودروی حادثه دیده مجوز سرویس مدرسه داشته است

مسوولان آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کردند  خودروی پراید حامل دانش آموزان که روز گذشته با یک دستگاه خاور تصادف و منجر به زخمی شدن 4 دانش آموز شده بود، مجوز سرویس مدرسه را داشته است، این در حالی است که پلیس راهور تهران این موضوع را رد می کند. هیچ تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس مرکز اطلاع رسانی راهور تهران در شرایطی خبر از نبود مجوز سرویس مدرسه خودروی پراید حاصل از تصادف روز گذشته می دهد که مسوولان آموزش و پرورش این موضوع را رد کرده و معتقدند، خودروی پراید مجوز و مدارک لازم را برای سرویس مدرسه داشته است.

اکبر رضایی مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آنکه چرا صاحب خودروی پراید مجوز سرویس مدرسه را نداشته است، توضیح داد: من چنین موضوعی را تایید نمی کنم و راننده خودرو تمام مدارک و مجوزهای لازم را برای سرویس مدرسه داشته است.

وی ادامه داد: راننده خودرو به همراه تمام مدارک لازم اعم از بیمه ، معاینه فنی و سوء پیشنه به شرکت تاکسیرانی معرفی و مجوز لازم را دریافت کرده است.

رضایی درباره اینکه اما پلیس راهور این موضوع را تایید نمی کند، گفت: از نظر ما راننده تمام مدارک را داشته است. البته ممکن است تعاریف آنها با تعاریف ما متفاوت باشد. شاید منظور پلیس راهور برچسب سرویس مدرسه است. راننده معرفی نامه از شرکت تاکسیرانی دارد و این معرفی نامه برای ما مجوز است.

وی درباره اینکه چرا برچسب سرویس مدرسه را راننده دریافت نکرده است گفت: شرکت تاکسیرانی نتوانسته تمام تاکسی های سرویس مدرسه را پوشش دهد و به برخی از رانندگان معرفی نامه داده است. اما تمامی مدارک به تایید کارشناسان رسیده است.

مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 شهر تهران درباره وضعیت جسمانی دانش آموزان حادثه دیده گفت: روز گذشته سه دانش آموز پس از انجام معاینات از بیمارستان مرخص شده اند. تنها یک دانش اموز از ناحیه سر دچار شکستگی شد که شب گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفت و حال عمومی او نیز خوب گزارش شده است. ضمن آنکه مدیر و معاونان مدرسه نیز در کنار دانش آموز هستند.

در همین زمینه نیز احمدرضا ایمانی رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان نیز توضیح داد: بررسی های لازم برای مجوز سرویس مدرسه انجام شده و خودروی پراید که دیروز تصادف کرد، مجوز لازم را برای سرویس مدرسه داشته است.

به گفته وی، در تفاهم نامه منعقد شده با تمامی مدارس، تمامی خودروهای سرویس مدرسه باید مجوز لازم را از تاکسیرانی یا شرکت های خصوصی تابعه آن دریافت کنند. تمامی رانندگان به همراه مدارک اعم از معاینه فنی، سو پیشنیه و بیمه نامه به تاکسیرانی و شرکت های خصوصی تابعه آن معرفی می شوند و پس از بررسی صلاحیت آنها مجوز سرویس مدرسه به آنها داده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته  برخورد دو خودروی پراید و خاور در جنوب به شمال اتوبان باکری نرسیده به بزرگراه نیایش تصادف کردند که خودروی پراید سرویس مدرسه بوده و و 4 نفر از دانش آموزان دختر نیز سرنشینان خودرو بودند.

 

کد خبر 2191421

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =