برگزاری همايش روابط عمومي‌هاي بهشهر/ روابط عمومی نصب بنر و تبلیغات نیست

بهشهر - خبرگزاری مهر: ششمين همايش روابط عمومي هاي بهشهر با موضوع بررسی تاثیر توسعه ارتباطات بر توسعه اقتصادی و اجتماعی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در اين همايش كه بعد از ظهر دوشنبه با حضور فعالان روابط عمومي دستگاههاي مختلف برگزار شد دبير شوراي روابط عمومي بهشهر گفت: متاسفانه ناديده گرفته شدن روابط عمومي در برخي از ادارات علي رغم پيشرفت هاي متعدد در جامعه همچنان باقي است.

فاطمه ذبيح پور ادامه داد: وظيفه روابط عمومي نصب بنر و پارچه و تبليغات نيست و اين مسائل بايد با همراهي با مديران و شناساندن دقيق جايگاه روابط عمومي براي مديران مشخص شود.

وي با بيان اينكه روابط عمومي فراتر از مداحي كردن، زيبا نوشتن و خوب صحبت كردن است اظهار داشت: روابط عمومي تبليغات نمي‌كند بلكه با حمايت از تبليغات فضايي را ايجاد مي كند تا مدير دستگاه با تبليغات اوج بگيرد.

مسئول روابط عمومي شهرداري بهشهر در ادامه با اشاره به  اينكه بايد نخبگان هر اداره در بخش روابط عمومي بكارگيري شوند ادامه داد: نخبه گرايي حرفه اي از مسائلي است كه بايد در دستگاهها جدي گرفته شود و در اين رابطه مديران فعال و پويا وارد شوند.

ذبيح پور گفت: روابط عمومي سخنگوي سازمان و شالوده اصلي  ارتباط مردم با مدير و عامل حيات سازمان است و اگر روابط عمومي نتوانست روابط عمومي تحليل گر و تبيين گر باشد بايد بداند كه وظايف خود را شايد بدرستي به مدير مجموعه خود توجيه نكرده است.

وي افزود: روابط عمومي بعنوان هنر، تكنيك و فن و شغلي مبتني بر فلسفه است كه بايد با اعتمادسازي، اميد بخشي و انجام درست و اصولي وظايف محوله در اين راستا موفقيت حاصل كند.

فضای بسته روابط عمومی‌های بهشهر

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در سخناني بيان داشت: متاسفانه فضاي روابط عمومي شهر ما بسته است  و با توجه به اينكه بسياري از مميزي ها رعايت مي شود اما گاها" مشاهده مي شود كه خبرنگاران به دليل انعكاس برخي از اخبار و مشكلات، مورد نقد از سوي دستگاهها قرار مي گيرند.

علي اصغر باباكوهي اشرفي گفت: متاسفانه 90 درصد سايت فعال در شهرستان تنها به تبليغ از دستگاه پرداخته اند و در اين رابطه بايد با ايجاد فضاي آزاد اطلاعاتي،  درست و به روز عمل كنيم.

وي  با بيان اينكه روابط عمومي نقش محوري در دستگاه دارد افزود: بايد بدانيم كاربرد رسانه ها متفاوت است و دستگاههاي اجرايي بايد همه رسانه هاي را ببينند و در جهت انعكاس اخبار گام بردارند.

کد خبر 2192136

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =