خبرهای خوبی برای سینمای مستند و کوتاه داریم/ برنامه‌های ویژه در سینمای دفاع‌مقدس

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد که تا دو هفته دیگر اخبار خوبی به فیلمسازان سینمای کوتاه و مستند می‌رسد و به تبع آن نمایش آثار مستند و کوتاه به طور مستمر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی شامگاه دیشب 21 آذرماه در حاشیه نشست "شب آوینی" در سینما فلسطین در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسش  خبرنگار مهر مبنی بر اینکه مدیریت ارشد سینما در دولت یازدهم چه قدمی برای رونق گرفتن سینمای مستند برخواهد داشت؟ گفت: شاید هر مدیری دیگری که جای من بود صحبت هایی می کرد و وعده و وعید هایی می داد اما به اعتقاد من مشکل سینمای مستند با وعده دادن حل نمی شود و باید در عمل نشان داد که چه کارهایی باید بر این سینما انجام داد.

وی در ادامه افزود: من به سینمای مستند و اهمیت و تاثیرگذرای آن باور قلبی دارم و معتقدم که سینمای مستند می‌تواند باعث شود نگاه جهانیان به ایران نگاه درست‌تری شود. ایران گنجینه عظیم سینمای مستند است ولی بسیاری از ایده‌هایی که می‌تواند در این سینما مطرح می شود تاکنون مغفول مانده است.

این مدیر سینمایی با تاکید بر لزوم ساخت فیلم‌های مستند خوب و تاثیرگذار گفت: در جلسات متعدد که با طباطبایی نژاد مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی داشته ام این نکته را نیز متذکر شده ام که برای سال آینده باید تلاش کنیم تولیدات خوب مستند داشته باشیم. ایده های نو و پرداختن به داشته های فرهنگی و هنری ایران و ایرانی از دریچه دوربین مستندسازان از اولویت‌های سازمان سینمایی است.

ایوبی با تاکید بر وجود گنجینه‌های بسیار در ایران بیان کرد: ایران زمین گنجینه‌های بسیاری دارد که برای مردم خودمان و همچنین برای دنیا پنهان است و سینمای مستند می تواند مسئولیت شناساندن این حقیقت را به مردم ایران و دنیا برعهده بگیرد.

رئیس سازمان سینمایی به وجود استعدادهای جوان در عرصه سینمای مستند اشاره کرد و گفت: خوشبتانه استعدادهای جوان در عرصه سینمای مستند وجود دارد و از سوی دیگر سینماگران حرفه‌ای هم در حوزه مستندسازی حضور دارند و همه باید کمک کنیم تا به اهداف مورد نظر دست یابیم. برای رسیدن به این اهداف در درجه اول باید مردم را به تماشای سینمای مستند عادت دهیم. در واقع باید فرهنگسازی شود و این مهم انجام نمی‌شود مگر با کمک رسانه ها به خصوص صدا و سیما.

ایوبی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر مبنی براینکه آیا سالن‌های سینما یا سانس‌های مستقل برای اکران آثار مستند اختصاص داده می‌شود؟ گفت: برنامه‌هایی را در دستور کار داریم و تا دو هفته دیگر اخبار خوبی به فیلمسازان سینمای کوتاه و سینمای مستند می رسد که به تبع آن نمایش آثار مستند و فیلم کوتاه به طور مستمر در دستور کار خواهد بود.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر برنامه هایی که برای سینمای دفاع مقدس دارد، توضیح داد: برنامه های ویژه ای برای سینمای دفاع مقدس داریم که در 100 روز دوم از فعالیت سینمایی دولت یازدهم به مرحله عمل خواهد رسید و به زودی ریز برنامه ها در این بخش را اعلام خواهیم کرد.

ایوبی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا جشنواره سینمای مستند کیش که مدیریت آن به عهده کامران شیردل بوده است در این دوره از مدیریت سینمایی بار دیگر راه اندازی خواهد شد؟ گفت: هم آقای شیردل مستندساز خوب کشور را می شناسم و هم جشنواره ای که برگزار می کرد جشنواره خوبی بود، از همین رو استفاده از این گنجینه های سینمای مستند و برگزاری جشنواره هایی از این دست بررسی خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: خوشحالم از این همه استقبال و به خصوص حضور چهره های جوان در جشنواره سینماحقیقت. سینمای مستند از جمله علاقمندی های من نیز هست و امیدوارم با همیاری دوستان خوبم در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نتایج خوبی در این زمینه دست یابیم.    

کد خبر 2194460

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =