سوء استفاده امداد خودروهاي سراسري در استان زنجان

زنجان -خبرگزاری مهر: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان، از سوء‌استفاده امداد خودروهای سراسری در استان زنجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رحمتی با بیان این مطلب، افزود: با توجه به سوء‌استفاده امداد خودروهاي سراسري، به اطلاع همه هم‌استاني‌ها مي‌رسانیم با توجه به وصول شكايات متعدد به اين اداره‌كل از سوي برخي از همشهريان، مبني بر تماس‌هاي تلفني از سوي برخي افراد با عنوان امداد خودروهاي سراسري و اعلام مشخصات كامل مالكين خودروها و الزام آن‌ها به خريد كارت اشتراك امدادگري، بعضاً به بهانه سهميه يارانه‌اي و يا ابلاغ دولتي، بدين‌وسيله بر عدم وجود مجوز فعاليت سراسري براي امداد خودروهاي جاده‌اي، تأکید می‌شود.

 وی ادامه داد: همچنین هيچ‌گونه الزام و اجباري براي عضويت و خريد اشتراك وجود نداشته و هم‌استاني‌ها در صورت نياز به امر امدادخودرو جاده‌اي مي‌توانند با سامانه 118 يا اداره‌كل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان زنجان به شماره 7137200-0241 تماس و شماره تلفن شركت‌هاي امداد خودروی داراي مجوز فعاليت را استعلام کنند.

مدیر کل سازمان حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: با توجه به سوء‌استفاده امداد خودروهاي سراسري، به اطلاع همه هم‌استاني‌ها مي‌رسانیم با توجه به وصول شكايات متعدد به اين اداره‌كل از سوي برخي از همشهريان، مبني بر تماس‌هاي تلفني از سوي برخي افراد با عنوان امداد خودروهاي سراسري و اعلام مشخصات كامل مالكين خودروها و الزام آن‌ها به خريد كارت اشتراك امدادگري، بعضاً به بهانه سهميه يارانه‌اي و يا ابلاغ دولتي، بدين‌وسيله بر عدم وجود مجوز فعاليت سراسري براي امداد خودروهاي جاده‌اي، تأکید می‌شود.

 رحمتی ادامه داد: همچنین هيچ‌گونه الزام و اجباري براي عضويت و خريد اشتراك وجود نداشته و هم‌استاني‌ها در صورت نياز به امر امدادخودرو جاده‌اي مي‌توانند با سامانه 118 يا اداره‌كل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان زنجان به شماره 7137200-0241 تماس و شماره تلفن شركت‌هاي امداد خودروی داراي مجوز فعاليت را استعلام کنند.

دوره آموزشی ضمن خدمت " اصول کاهش حوادث" ویژةکارکنان آموزش وپرورش در ابهر برگزار شد

مدیریت توزیع نیروی برق شهرستان ابهر، گفت:  همسو با  گروه مدیریت مصرف و ایمنی این شرکت دوره آموزشی ضمن خدمت " اصول کاهش حوادث وسوانح وسیستم های گرمایشی وسرمایشی" ویژةکارکنان آموزش وپرورش  در ابهربرگزار شد.

نیکخواه در جمع بیش از 300نفراز مدیران مدارس وموسسات آموزشی شهرستان ابهر ضمن بیان این مطلب که یکی از رسالت های اصلی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان درکنار ارائه برق مطمئن وپایدار به مشترکین ، جلوگیری از حوادث و سوانح عمومی و ارتقاء فرهنگ ایمنی و بهداشت کار در محیط های کاری می باشد افزود: این امرموجب صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور خواهدشد.

وی به استقبال حداکثری مدیران ستادی آموزش وپرورش و مدیران هنرستان ها،دبیرستان ها ،مجتمع های آموزشی و مسئولین خدمات فنی-آموزشی شهرستان ابهر ، اشاره کرد و اظهار داشت: اهمیت انرژی الکتریکی برق در زندگی امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست ، و لزوم مدیریت بهینه مصرف انرژی برق و رعایت نکات ایمنی وحرائم استاندارد شبکه های توزیع نیروی برق به ویژه در زمان ساخت وساز و جلوگیری از بروز خسارات جانی ومالی مهم و ضروری می باشد.

 مدیریت توزیع نیروی برق شهرستان ابهر همچنین یکی از مواردیکه در بروز حوادث غیرمترقبه  در اماکن عمومی مشاهده می شودرا  استفاده از انشعاب های غیرمجاز برق و دستکاری های غیرمسئولانه لوازم اندازه گیری برق  عنوان کرد.

گفتنی است دوره های آموزشی مشابه در سایر شهرستان های استان برگزار شده و یکی از ویژگی های برجستة این دوره ها بهره مندی از وسایل کمک آموزشی از جمله وسایل ایمنی و نمایش کلیپ ها وفیلم های واقعی آموزشی با موضوع رعایت نکات ایمنی بوده است .

کد خبر 2206111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =