دلایل افزایش پایداری ارائه خدمات شبکه بانکی اعلام شد

شرکت خدمات انفورماتیک اعلام کرد: پایداری خدمات سامانه های بانکی کشور، 24 دی ماه سال جاری هنگام پرداخت یارانه ها در مقایسه با 23 آذر ماه سال 92 با 11 در صد رشد رو به رو بوده که این امر از دریافت خدمات مطلوب توسط مشتریان شبکه بانکی کشور حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی سیفی مدیر سیستم‌های کارت شرکت خدمات انفورماتیک در تشریح دلایل افزایش پایداری ارائه خدمات شبکه بانکی افزود: با توجه به مشاهده اختلالاتی در برخی بانکهای کشور طی دوره قبل پرداخت یارانه ها، تهیه گزارشی از دلایل بروز اختلالات در دستور کار شرکت خدمات انفورماتیک قرار گرفت و نتایج آن به طور مستند به بانک مرکزی ارائه شد. بانک مرکزی نیز با ابلاغ این موارد به بانک‌های مذکور، دستور رفع سریع تر آنها را صادر کرد.

وی خاطر نشان کرد: هم عرض با این اقدامات و به روال معمول، شرکت خدمات انفورماتیک نیز برنامه های توسعه ای، ارتقای ظرفیت و توان سیستم های خود را مطابق با نیاز شبکه بانکی به ویژه در زمان پرداخت یارانه ها به طور جدی پی گرفت.

سیفی گفت: در کنار این اقدامات، با همکاری ویژه بانک‌ها اهم کاستی های مورد اشاره در گزارش مذکور رفع شد که نتیجه این اقدامات بهبود در خور ملاحظه کم و کیف خدمات به بانک‌های مشتری و در نهایت مردم  بوده است.

شرکت خدمات انفورماتیک از سال گذشته همزمان با آغاز به کار شبکه شاپرک سعی کرده است تا در چندین دوره ظرفیت‌های هر دو شبکه شتاب و شاپرک را ارتقا داده و ضمن رصد لحظه ای سیستم‌ها با شناسایی دشواری ها در مسیر رفع آنها گام بردارد. بر اساس برنامه استراتژیک شرکت، توسعه توام با پایداری خدمات در کنار توجه به نوآوری ها اصول غیر قابل انکار خدماتی است که از سوی شرکت خدمات انفورماتیک به عنوان بازوی اجرایی بانک مرکزی مدنظر قرار گرفته است.

کد خبر 2217189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =