شورای گفتگو باید در کنار قانون با خلاقیت موانع تولید را برطرف کند

قزوین- خبرگزاری مهر: مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: شورای گفتگو باید در کنار توجه به قانون با خلاقیت، تعامل و راهکارهای تخصصی زمینه رفع موانع تولید و تسهیل در فعالیت های اقتصادی را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن مبارکی عصر چهارشنبه در کمیته صنعت و معدن شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی قزوین تشکیل شد اظهارداشت: شورای گفتگو مبنای قانونی دارد و بر اساس قانون بهبود فضای کسب و کار در کشور فعال شده و در قزوین هم با راه اندازی آن می توان به نتایج خوبی برای صنعت دست یافت.

مبارکی تصریح کرد: بستر مناسبی برای تعامل بیشتر بخش خصوصی و دولتی در کشور و استان فراهم شده که شورای گفتگو می تواند نقش واسط مهمی در این زمینه ایفا کند.

صنعتگران به منزله چاه نفت مهم هستند

این مسئول گفت: اگر به تولیدکنده و صنعتگران به عنوان چاه نفت نگاه کنیم که درآمد دولت و اشتغال با کار آنها محقق می شود و پشتوانه زندگی مردم هستند شاید برخورد ما با آنها بهتر بود و کارهای آنها را سریعتر انجام می دادیم اما اینگونه نیست.

مبارکی یادآورشد: در شورای گفتگو بدنبال ایجاد فضایی هستیم تا هم تولیدکنندگان مشکلات و موانع تولید را صمیمانه مطرح کنند و هم مدیران دولتی ضمن آشنایی با این مشکلات برای آن چاره اندیشی کنند لذا امیدواریم این شورا مفید باشد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی داستانداری قزوین اظهارداشت: مسئولان دولتی در این جلسات باید بیشتر شنونده باشند و مشکلات را بخوبی متوجه شوند و سپس راهکاری عملیاتی اتخاذ کنند.

مبارکی بیان کرد: استان قزوین در مقایسه با سایر استانهای کشور از وضعیت بسیار خوبی درر تعامل بخش خصوصی و دولتی برخوردار است اما با نقطه مطلوب فاصله داریم که امیدواریم این شورا این فاصله را کمتر کند.

وی افزود: تلاش می کنیم تصمیمات استانی بگیریم و هر جا قادر به انجام کاری نبودیم موارد را به تهران ارجاع دهیم اما آنچه مهم است این که در کنار قانون باید در شورای گفتگو با خلاقیت و تدبیر راهکارهایی برای تسهیل در امور بیندیشیم و دغدغه تولیدکنده را کاهش دهیم تا فقط به تولید و اشتغال فکر کند.

مبارکی اظهارداشت: در این شورا باید جسارت و ریسک کردن برای حل مشکلات تولید را تمرین کنیم و همه تلاش خود را به کار گیریم تا خدمت به مردم به بهترین صورت انجام شود.

وی ایجاد پنجره واحد را در گمرک برای تسهیل در امور تولیدکنندگان ضروری دانست و خواستار راه اندازی آن در گمرک استان شد.

کد خبر 2230340

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =