کارمندان باید با حقوق و حدود اداری آشنا شوند

شاهرود - خبرگزاری مهر: مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: همه کارکنان در سیستم ادارای باید با حضور در دوره‌های آموزشی با قوانین، حقوق و حدود اداری آشنا شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی رمضانی پیش از ظهر پنج شنبه در کارگاه آموزش حقوق اداری که با حضور کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در سالن همایش های راه آهن شمالشرق برگزار شد با تاکید بر آشنایی همه کارکنان با حقوق اداری، موارد متعدد موادی از قانون مدیریت خدمات کشوری مرتبط با حقوق، شرح وظایف، مرخصی، ماموریت و شرایط فعالیت کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی را مورد بررسی قرار داد.

وی با اشاره به ضرورت مجهز شدن کارکنان تبلیغات اسلامی به قوانین مورد نیاز در زمینه نحوه فعالیت در این نهاد، اظهار داشت: کارکنان یک مجموعه در راستای پاسداشت حقوق خود و مجموعه ای که در آن خدمت می‌کنند ملزم به فراگیری و عمل به قوانین هستند و نکاتی پیرامون اجرای دستورالعمل ارزیابی عملکرد آموزش داده شد.

حقوق اداری از وجود قانون شکل می گیرد

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان نیز در ابتدای این کارگاه آموزشی با بیان اینکه حقوق اداری از وجود قانون شکل می گیرد افزود: اولین نکته در قانون ضرورت آن است.

حجت‌الاسلام علی شکری با بیان اینکه انسان مدنیت اجتماعی داشته اظهار داشت: اگر تشکیل جامعه ضرورت دارد حتما وجود قانون هم ضروری است.

قانون به دنبال جلوگیری از کج روی و هرج و مرج در جامعه و انجام کار منضبط در یک فرایند اداری است

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با تشریح فلسفه وجود قانون تصریح کرد: قانون به دنبال جلوگیری از کج روی و هرج و مرج در جامعه و انجام کار منضبط در یک فرایند اداری است.

شکری افزود: نظم و انضباط را قانون اداری گفته که برای یک طرف ایجاد توانایی و قدرت و برای طرف مقابل تمکین می‌کند.

وی در بخش دیگری با تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر و سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: در برپایی جشن های انقلاب و حضور در برنامه ها، سازمان تبلیغات اسلامی و کارکنان این نهاد وظیفه ای مضاعف نسبت به دیگران دارند.

در کارگاه آموزشی کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان که با موضع"حقوق اداری" در مهمانسرای راه آهن شاهرود برگزار شد، مهدی فتحعلی مشاور اداری، برنامه ریزی، نظارت و حسابرسی، محسن فعال رئیس اداره ارزشیابی و آموزش ضمن خدمت و عباس ملوندی رئیس اداره کارگزینی سازمان تبلیغات اسلامی هم در رابطه با موضوعات قوانین عمومی اداری، قوانین مالی و محاسباتی، مقررات عمومی اداری ارزیابی عملکرد کارکنان، آموزش ضمن خدمت کارکنان و کرگزینی کارکنان مطالبی بیان کردند.

کد خبر 2230624

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =