اجرای بزرگترین دومینوی فجر انقلاب اسلامی در دانشگاه بیرجند

خبرگزاری مهر ـ بیرجند: بزرگترین دومینوی فجر انقلاب اسلامی با محوریت قیام 15 خرداد و تبعید امام خمینی(ره) در دانشگاه بیرجند اجرا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا میری، رئیس دانشگاه بیرجند  ظهر شنبه در حاشیه این دومینو در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: این دومینو نخستین و بزرگترین دومینوی فجر انقلاب اسلامی است که با حضور 20 دانشجو در طول مدت 4 روز آماده شده است.

وی عنوان کرد: این دومینو با 120 هزار قطعه، تصاویر مربوط به تبعید امام خمینی به خارج از کشور، آغاز اعتراضات انقلابی مردم در قیام 15 خرداد، اعدام  مبارزین انقلابی، حضور مردم مبارز در میدان آزادی ، تصاویر مر بوط به رفتن شاه و دوران دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی را به تصویر کشیده است.

وی گفت: هدف از انتخاب قیام 15 خرداد به عنوان موضوع دومینو به نمایش گذاشتن ریشه های پیروزی انقلاب در قیام 15 خرداد است زیرا آنچه جرقه های انقلاب را در میان مردم شعله ور کرد و موجب شد گروه های انقلابی بفهمند که سازش و انتقاد از حکومت شاه فایده ای ندارد و حکومت شاه تنها یک دست نشانده است کشتار مردم در قیام 15 خرداد بود.

رئیس دانشگاه بیرجند با بیان این که دانشجویان با طراحی این دومینو ارادت خود را به انقلاب، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نشان داده اند، بیان داشت: دانشجویان امروزهمانند دانشجویان سال های اول انقلاب پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری بوده و تحت فرماندهی ایشان از انجام هرکاری برای شکوفایی و پیشرفت بیشتر انقلاب دریغ نخواهند کرد.

میری با اشاره به این که امروز دانشجویان خط مقدم جبهه جنگ نرم فرهنگی هستند؛ تصریح کرد: دانشجویان با اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه سبک زندگی اسلامی و به عمل به آن زمینه پیشرفت و تعالی جامعه را فراهم خواهند کرد.

وی با بیان این که دانشجویان دانشگاه بیرجند هم پای سایر مردم و دانشجویان سایر دانشگاه های استان حضور فعالی در راهپیمایی 22 بهمن ماه خواهند داشت، یادآور شد: حرکت هوشیارانه دانشجویان در مسیر ولایت فقیه نماد اقتدار ملت ایران بر سایر ملت های جهان است.

رئیس دانشگاه بیرجند بیان کرد: دانشجویان با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن ماه این موضوع را  بار دیگر در مقابل چشم جهانیان به نمایش گذاشته و اثبات خواهند کرد.

در این مراسم دانشجویان ،طلاب حوزه های علمیه و اساتید دانشگاه ها حضور پرشوری داشتند.

 

 

کد خبر 2232039

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =