احتمال لغو حضور نماینده سوم ایران در بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا

به احتمال خیلی زیاد فدراسیون بسکتبال تعیین و معرفی نماینده‌ای سوم از ایران برای حضور در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا و انتخابی پیکارهای باشگاه‌های آسیا که میزبانی آن را بر عهده دارد را منتفی خواهد کرد. مسئولان فدراسیون در این زمینه تا به امروز رایزنی‌هایی انجام داده‌اند اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال نهایی شدن برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی باشگاه‌های غرب آسیا (وابا) در ایران، مسئولان فدراسیون بسکتبال توانستند به عنوان میزبان امتیاز معرفی سه تیم در این رقابت‌ها که حکم انتخابی پیکارهای باشگاه‌های آسیا را هم دارد، بگیرند.

این در حالی است که سهمیه در نظر گرفته شده برای کشورهای شرکت کننده مسابقات بسکتبال باشگاه‌های کشور آسیا حداکثر دو تیم است اما در هر صورت رایزنی‌های ایران، وابا را مجاب کرد تا با حضور نماینده سوم از ایران که میزبان دوره جدید این مسابقات است، موافقت کند.

بر این اساس قرار بر این شد تا به غیر از پتروشیمی بندرامام و مهرام که به عنوان قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور حضورشان در مسابقات 2014 باشگاه‌های غرب آسیا قطعی است، نماینده دیگری هم از طرف فدراسیون معرفی شود.

در همین راستا ذوب آهن اصفهان،دانشگاه آزاد تهران و همیاری زنجان سه تیمی بودند که برای شرکت در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا شانس داشتند البته به شرط بر عهده گرفتن بخشی از هزینه‌های میزبانی؛ مسئولان این تیم سه تیم لیگ برتری اما هیچ استقبالی از این موضوع نکردند و بدین ترتیب حضورشان در رقابت‌های مورد نظر منتفی شد.

البته قرار بر این بود در صورتیکه این سه تیم لیگ برتری هزینه میزبانی را نپذیرد و در واقع از حضور در مسابقات باشگاه های غرب آسیا امتناع کنند، از تیم "ب" به عنوان سومین نماینده ایران استفاده شود. اما علاوه بر این تیم، تیم جوانان که مسابقات قهرمانی آسیا را هم در پیش دارد، گزینه دیگری بود که طی روزهای اخیر از آن به عنوان نماینده سوم ایران برای حضور مسابقات باشگاه های غرب آسیا نام برده شد. بدین ترتیب مسئولان فدراسیون تمرکز خود برای انجام بررسی های لازم جهت نماینده سوم را روی دو تیم معطوف کنند.

بررسی‌ها هنوز به نتیجه نرسیده
محمود مشحون، رئیس فدراسیون بسکتبال در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد بررسی‌های به عمل آمده توسط این فدراسیون جهت تعیین و معرفی نماینده سوم ایران در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا توضیح داد و اظهارداشت: هنوز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. بخشی از بررسی‌ها معطوف به این بود که برای نماینده سوم ایران هدف گذاری داشته باشیم یا نه؛ مثلا در مورد تیم "ب" اگر هیچ هدفی به لحاظ نتیجه‌گیری تعیین نشود که خوب مسلما بازیکنان انگیزه زیادی از حضور در مسابقات نخواهند داشت.

وی ادامه داد: از طرف دیگر هدف ما برای شرکت دادن تیم جوانان آماده‌سازی این تیم برای مسابقات قهرمانی آسیاست که مردادماه سال آینده برگزار می‌شود. با توجه به فاصله زیادی که میان مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا تا این رقابت‌ها وجود دارد، به طور حتم این حضور نمی‌تواند بار فنی و تجربه زیادی برای بازیکنان تیم جوانان به همراه داشته باشد.

رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: جدا از همه اینها حضور نماینده سوم ایران سازمان تشکیلات مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا را بهم می‌ریزد چون اصلا هیچ کشوری سه نماینده در این رقابت‌ها ندارد.

شاید از معرفی تیم سوم صرف نظر کنیم
مشحون با تاکید دوباره بر اینکه در مورد معرفی نماینده سوم ایران هنوز به هیچ نتیجه قطعی نرسیده‌ایم، تصریح کرد: احتمال اینکه اصلا معرفی نماینده سوم را منتفی کنیم و مانند دیگر کشورها دو تیم در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا داشته باشیم،خیلی زیاد است. در هر صورت به زودی به نتیجه گیری نهایی در این زمینه خواهیم رسید.

برگزاری مسابقات با 9 تیم
به گزارش خبرنگار مهر، در صورت لغو حضور نماینده سوم ایران در مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا، این رقابت‌ها با حضور 9 تیم برگزار خواهد شد. 

پانزدهمین دوره مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا طی روزهای 17 تا 23 بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد. کشورهای سوریه، اردن و عراق (2 تیم) همراه با فلسطین (یک تیم) دیگر کشورهای شرکت کننده در این دوره مسابقات هستند.

مهرام بخش زیادی از هزینه‌های میزبانی این مسابقات را متقبل شده است اما پتروشیمی هیچ مسئولیتی در این زمینه بر عهده نگرفته است. 

کد خبر 2234811

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =