شوراهای اردبیل برای اجرای قانون نیم درصد کتابخانه ها ورود کنند

اردبیل – خبرگزاری مهر: معاون کتابخانه های عمومی استان اردبیل با اشاره به تفسیر متفاوت شهرداری ها از قانون نیم درصد کتابخانه های عمومی، خواستار ورود شوراهای شهر به منظور اجرای قانون نیم درصد سهم کتابخانه ها از محل درآمد شهرداری ها شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر نوعخواه ظهر چهارشنبه در دیدار با برخی از اعضای شورای شهر اردبیل افزود: باید در این راستا با برگزاری جلسات مشترک بین شورا و کارشناسان کتابخانه های عمومی استان در جهت شفاف سازی و تبیین قانون نیم درصد پرداختی شهرداری ها اقدام شود.

وی با اشاره به نقش شوراها در توسعه فرهنگی امروز جوامع شهری، خواستار توجه بیشتر شورای شهر اردبیل نسبت به مقوله مطالعه و جایگاه کتابخانه های عمومی در زندگی شهروندی مردم شد.

نوعخواه با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه به توسعه فرهنگی جامعه و در نتیجه نهادینه شدن رفتارهای قانونمند منتج می شود، اضافه کرد: با نگاه جدی تر شورا به کتابخانه های عمومی، شاهد نتایج مثبت آن در آینده شهر اردبیل خواهیم بود.

عضو شورای شهر اردبیل نیز در این جلسه تاکید بر نگاه جامع کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل نسبت به مراکز و نهادهای فرهنگی، از حضور مسئولان و کارشناسان کتابخانه های عمومی در جلسات کمیسیون استقبال کرد.

ذکی الله خوشبخت با بیان اینکه نهادهای مرتبط باید در طراحی و ساخت شهرک های اردبیل، لزوم اختصاص فضا به کتابخانه های عمومی را در نظر داشته باشند، تصریح کرد: کتابخانه های عمومی، قلب فرهنگی شهرها محسوب می شوند.

لزوم توسعه فضاهای کتابخانه ای در محلات محروم

وی با تاکید بر شفاف سازی قانون نیم درصد کتابخانه ها، اظهار امیدوری کرد که با تشکیل جلسات کارشناسی این مهم هرچه سریع تر به سرانجام برسد و کتابخانه های عمومی بتوانند فعالیت مؤثر خود را ادامه دهند.

همچنین در دیدار یکی از اعضاءکمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل با اشاره به وظایف فرهنگی شورای شهر، پیش بینی و مساعدت در احداث فضاهای فرهنگی را یادآور شد و ادامه داد: با توجه به رویکرد فرهنگی دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر، در تلاش هستیم سرانه فضاهای فرهنگی اردبیل ارتقاء یابد.

ولی نعمتی کمک به کتابخانه های عمومی را سرمایه گذاری برای آینده فرهنگی جامعه قلمداد کرد و متذکر شد: همه دلسوزان فرهنگ اردبیل درصدد برطرف شدن اختلاف دیدگاه ها در خصوص قانون نیم درصد کتابخانه های عمومی هستند.

وی ابراز امیدواری کرد که با تشکیل جلسات کارشناسی مشترک، زمینه توسعه فعالیت های کتابخانه ای در شهرک های اقماری و محلات محروم اردبیل بیش از پیش فراهم شود.

کد خبر 2234898

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =