واقفان به کمک توسعه پژوهشی و فضاهای آموزشی بشتابند

بیرجند – خبرگزاری مهر: رئیس کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی عصر امروز را دوران پر شتاب علمی و آموزشی عنوان کرد و گفت: در این مسیر انتظار می رود واقفان به کمک توسعه پژوهشی و فضاهای آموزشی بیایند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد هروی ضمن تاکید بر ترویج وقف، اظهار کرد: امروز نیاز است که رگه های وقف در تمامی عرصه های اجتماعی و اقتصادی جامعه رشد کند.

وی با بیان اینکه وقف در ذات خود مفهومی بسیار ارزشمند دارد، افزود: وقف یک حرکت بنیادی است که منجر به خیرات پسندیده در جامعه شده و از منظر اعتقادی عمومی مردم یک عمل بسیار ارزشمند محسوب می شود.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیاز است امروز در توسعه علم، تربیت دانش آموزان و رشد نخبگان نیز از ظرفیت عظیم وقف استفاده شود.

هروی با بیان اینکه وقف یک ماموریت خاص برای واقفان محسوب می شود، تصریح کرد: هنگامی که فردی بخشی از سرمایه خویش را برای خاصی محدود و مشخص می کند سبب گسترش خیر و سازندگی برای تمام جامعه می شود.

وی بیان کرد: وقف همواره از گذشته تاکنون منافع زیادی برای جامعه به جا گذشته به طوری که امروز شاهد وجود بسیاری از موقوفات در زمینه مذهبی و علمی و سایر مباحث هستیم.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی وجود موقوفات مذهبی از جمله حسینیه ها و مساجد را نشان از عقاید محکم واقفان دانست و گفت: با این وجود نیاز است که امروز در مباحثی از جمله توسعه علم، تربیت دانش آموزان و رشد نخبگان نیز از ظرفیت عظیم وقف استفاده شود.

هروی رشد و سازندگی کشور را در گرو هماهنگی تمامی بخش ها دانست و تصریح کرد: بی شک ظرفیت وقف نیز در این زمینه نباید مورد غفلت واقع شود.

وی عصر امروز را دوران پر شتاب علمی و آموزشی عنوان کرد و افزود: در این مسیر انتظار می رود واقفان به کمک توسعه پژوهشی و فضاهای آموزشی بیایند.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقوع پدیده وقف نشانگر یک برنامه سنجیده از سوی واقفان است و این امر همواره به نمایش نتایج مثبتی از وقف منجر شده است.

هروی اظهار کرد: لازم است بنا به مقتضیات زمان پدیده وقف رشد کرده و به تمامی سطوح جامعه گسترش یابد.

وی با بیان اینکه مردم کشور اسلامی ایران به ویژه در خطه خراسان جنوبی همواره شیرینی وقف را چشیده اند، گفت: نیازمندی های عمومی هر زمان باید توسط متولیان امر شناسایی و در جهت دادن وقف مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی استفاده از ظرفیت وقف را در امور مقطعی مناسب دانست و افزود: اگر نتوان در امور زیربنایی که نیازمند اعتبارات کلان و مصارف سنگین هستند از وقف استفاده کرد، این ظرفیت می تواند عظیم اقتصادی و فرهنگی در اموری بنیادی که خیر آن به سطح گسترده ای از جامعه می رسد، مورد استفاده قرار دارد.

هروی مهمترین مباحث روز استان را ساخت مدرسه به ویژه در مناطق محروم، خوابگاه های دانشجویی، کارگاه علمی و ایجاد دانشکده عنوان کرد و گفت: وقف به مثابه کاشت دانه ای است که صد ها دانه از آن به بار می آید بنابراین در این امور نیز خیرات زیادی نصیب جامعه خواهد شد.

 

 

کد خبر 2235208

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =