دستگیری 2  نفر اراذل اوباش در کرج/ سارقان به عنف در قالب مسافرکش به 30 فقره سرقت اعتراف کردند

کرج – خبرگزاری مهر: فرمانده نیروی انتظامی البرز گفت: 2 نفر اراذل اوباش در بهمن ماه سال جاری در منطقه عظیمیه کرج که ایجاد رعب و وحشت در میان مردم می کردند دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری نیروی انتظامی با حضور فرمانده نیروی انتظامی البرز و اصحاب رسانه ظهر سه شنبه در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی البرز برگزار شد.

سردار احمد علی گودرزی با اشاره به دستگیری 2 گرو از اراذل اوباش در منطقه عظیمیه کرج با بیان این مطلب اظهار داشت: 8 بهمن ماه سال جاری 2 گروه از ارازل اوباش در منطقه عظیمیه کرج با هم درگیری فیزیکی پیدا کردند و پس از تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیس 110 ماموران نیروی انتظامی در محل درگیری حاضر شدند.

وی در ادامه تاکید کرد: اراذل اوباش پس از درگیری با هم و ایجاد ضرب و جرح یکدیگر، با استفاده از قمه و شمشیر شهروندان آن منطقه را تهدید می کنند و با ایجاد رعب و وحشت باعث اذیت و آزار مردم شدند.

اراذل اوباش پس از درگیری مورد اصابت گلوله قرار گرفتند

گودرزی تصریح کرد: ماموران پلیس پس از استقرار در محل مورد نظر سعی در دستگیری اراذل و اوباش می کنند ولی افراد خاطی نه تنها به دستورات پلیس توجه نمی کنند بلکه قصد حمله ور شدن به نیروهای انتظامی و درگیری با ماموران را داشتند.

فرمانده نیروی انتظامی البرز خاطرنشان کرد: ماموران نیروی انتظامی به منظور دفاع مشروع اقدام به شلیک تیر هوایی در محل حادثه می کنند ولی اراذل اوباش همچنان به درگیری با پلیس ادامه می دهند و مامورین نیروی انتظامی مجبور به شلیک گلوله به 3 نفر از اراذل اوباش می کنند و این 3 نفر از ناحیه کمر به پایین مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

این مسئول افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 243 نفر از اراذل اوباش شاخص و نامی استان توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند.

گودرزی در ادامه با اشاره به شناسایی و انهدام باند حرفه ای سارقان خودروهای مدل بالا در شهرستان کرج گفت: در پی افزایش سرقت خودرو در کرج به ویژه خودروهای مدل بالا مانند، مزدا3، زانتیا، پژوه پارس، ماکسیما و ... پلیس به منظور شناسایی سارقان اقداماتی را شروع کرد.

وی تاکید کرد: به همین منظور و پس از شناسایی سارقان توسط کاراگاهان پلیس آگاهی یک باند حرفه ای سرقت خودورو دستگیر شدند.

سارقان خودروهای مدل بالا در کرج دستگیر شدند

گودرزی خاطرنشان کرد: چندین اکیپ ویژه از کارگاهان زبده و کارآزموده پلیس آگاهی ضمن افزایش کنترل نامحسوس محل های احتمالی وقوع سرقت خودرو، مجرمین سابقه داری که اخیرا از زندان آزاد شده بودند را تحت کنترل گرفتند.

فرمانده نیروی انتظامی البرز افزود: پس از 2 ماه کار اطلاعاتی سرانجام 6 نفر از سارقان خودرو که همگی دارای سوابق متعدد کیفری بودند شناسایی و دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شدند.

گودرزی با اشاره به شناسایی هویت این سارقان گفت: پس از شناسایی هویت سارقان محل اختفاء و منازل آنان در 6 نقطه از کرج شناسایی و طی 6 عملیات ضربتی و غافلگیرانه تحت کنترل نیروی انتظامی در آمد.

این مسئول اظهار داشت: متهمان سارق خودروهای مدل بالا پس از دستگیری به 20 فقره سرقت خودرو مدل بالا در سطح کرج اعتراف کردند و در بازرسی های به عمل آمده از مخفیگاه این متمان 10 دستگاه ECU دستگاه خام که متهمان برای سرقت خودروها از آن استفاده می کردند، یک قبضه سلاح وینچستر و همچنین 16 تیر فشنگ جنگی کشف و ضبط شد.

وی در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر با تلاش نیروی انتظامی 13 نفر از مالباختگان شناسایی شده اند و همچنین نکته قابل توجه در این پرونده این است که پس از شناسایی و انهدام این باند وقوع سرقت خودروهای مدل بالا در شهرستان کرج 80 درصد کاهش داشته است.

گودرزی با اشاره به آمار کشفیات مواد مخدر در 11 ماه گذشته سال جاری اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون در مجموع 5 تن و 800 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان البرز کشف شده است.

 

کشفیات مواد مخدر در سال جاری 3 تن و نیم افزایش داشته است

این مسئول در ادامه یادآور شد: در مدت زمان مشابه سال گذشته مقدار 2 تن و 293 کیلو گرم مواد مخدر در استان البرز کشف شده بود که این رقم نسبت به سال جاری افزایش 3 تن و 500 کیلوگرمی داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی البرز تصریح کرد: 3 تن تریاک، 2 تن حشیش، 145 کیلوگرم شیشه که مقدار قابل توجهی است و مابقی دیگر انواع مواد مخدر مثل مرفین، گراس و ... در 11 ماهه سال جاری کشف و ضبط شده اند.

وی با اشاره به تعداد دستگیر شدگان در زمینه مواد مخدر گفت: تعداد 332 نفر قاچاقچی مواد مخدر، 43 نفر حمل کننده مواد مخدر، 7 هزار و 268 نفر توزیع کننده در سطح استان و همچنین 941 نفر نگهدارنده مواد در زمان یاد شده دستگیر و به مراجع قانونی تحویل داده شده اند.

گودرزی یادآور شد: از تعداد دستگیر شدگان 219 نفر از اتباع بیگانه هستند که به دلایل مختلف در استان البرز به سر می برند.

این مسئول تاکید کرد: در طول مدت 11 ماهه سال جاری 45 باند بزرگ قاچاق مواد مخدر شناسایی و منهدم شده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی افزود: تعداد یک هزار و 859 نفر از معتادان پر خطر و ولگرد در سطح استان جمع آوری و از آن تعداد یک هزار و 85 نفر برابر دستور قضایی به مراکز ترک اعتیاد مجاز معرفی و اعزام شده اند.

فرمانده نیروی انتظامی البرز با اشاره به انهدام باند سارقان به عنف تحت پوشش مسافر کش یادآور شد: شهروندان زیادی در اوایل بهمن ماه شکایتی در خصوص اذیت آزار توسط سرنشینان خودروهای شخصی به نیروهای انتظامی در سطح استان داشتند.

سارقان به عنف به بیش از 30 فقره سرقت اعتراف کردند

وی افزود: با توجه به تحقیقات پلیس در این زمینه مشخص شد که سارقان با انواع خودرو و در گروه های 3 نفره با جلب اعتماد مزاحمت های برای بانوان ایجاد کرده اند.

گودرزی اظهار داشت: سارقان به عنف پس از سوار کردن قربانیان، طعمه های خود را که بیشتر دختران جوان بودند با تغییر مسیر به سوی نقاط خلوت برده و با استفاده از چاقو و قمه آنها را تهدید و با سرقت اموالشان مورد ضرب و جرح قرار می دادند.

وی با اشاره به تلاش های نیروی انتظامی گفت: ماموران نیروی انتظامی پس از چهره نگاری فرضی و تحقیقات میدانی احتمال دست داشتن سارقان سابقه دار را در این سرقت ها متصور شدند و پس از انجام تحقیقات نهایی ردپای چند سارق سابقه دار تشخیص دادند.

وی تاکید کرد: با شناسایی سارقان منازل مجردی سر دسته این باند شناسایی و سرانجام 20 بهمن ماه طی چند عملیات این باد دستگیر و منهدم شد.

گودرزی با اشاره به اعترافات سارقان به عنف گفت: پس از دستگیری به 30 فقره سرقت به عنف تحت پوشش مسافرکشی در کرج به ویژه در مسیر فردیس اعتراف کردند و در بازرسی از مخفیگاه آنها 30 عدد کیف زنانه و مدارک شناسایی، 20 قبضه قمه و 4 عدد عابر بانک متعلق به مالباختگاه کشف و ضبط شد.

وی در ادامه با اشاره به حضور یک خانم در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در استان گفت: این خانم توسط یک دستگاه خودرو مورد سرقت به عنف قرار گرفته بود و پس از مراجعه به پلیس شناسایی سارقان در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفت.

طرح مهار توسط نیروی انتظامی البرز اجرا می شود

فرمانده نیروی انتظامی البرز تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع با تشکیل چندین اکیپ ویژه ماموران پلیس امنیت عمومی عملیات شناسایی و دستگیری آغاز و پس از جمع آوری اطلاعات مربوطه سارقان دستگیر شدند.

گودرزی خاطرنشان کرد: طرح مهار در استان البرز به ویژه در محل های که احتمال سرقت است اجرا می شود و با اجرا شدن طرح مهار و چهره نگاری فرضی متهمان دستگیر به مراجع قانونی تحویل داده می شوند.

گودرزی در با اشاره به آمار کشفیات کالاهای قاچاق در 10 ماهه سال 92 در البرز گفت: کالاهای کشف شده تا به حال به ارزش تقریبی 212 میلیارد و 993 میلیون و 212 هزار ریال است و به همین منظور تعداد 534 نفر که در امر قاچاق کالا دست داشتند دستگیر و تحویل مراجع قانونی در استان شده اند.

فرمانده نیروی انتظامی البرز در پایان افزود: کالاهای کشف شده شامل تجهیزات ماهواره، دخانیات، خودروهای خارجی، لوازم صوتی و تصویری، لوازم آرایش غیر بهداشتی و ... بوده اند و در این میان 192 دستگاه انواع خودروهای سبک و سنگین توقیف شدند.

 

کد خبر 2239088

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =