زرویی «تذکره تبسم» را در پنجره باز کرد

شماره جدید هفته‌نامه پنجره با پرونده ویژه‌ای درباره ابوالفضل زرویی نصرآباد شاعر و طنز‌پرداز معاصر منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شماره 188 هفته نامه خبری ـ تحلیلی «پنجره» با پرونده ویژه‌‌ای درباره ابوالفضل زرویی نصرآباد شاعر و طنز‌پرداز برجسته کشور منتشر شد.

در این پرونده که عنوان «تذکره تبسم» را بر خود دارد، علاوه بر مصاحبه‌ای مفصل با ابوالفضل زرويي نصرآباد، یادداشتها و گفتگوهایی از علی موسوی گرمارودی، امرالله احمدجو، محمدحسین جعفریان، علياکبر قاضیزاده، سيدعباس سجادی، سيدمحمد ساداتاخوی، گيتی صفرزاده، بهاءالدين خرمشاهی، کيومرث صابری فومنی، اسماعيل امينی و عباس حسيننژاد نیز آمده است.

وی در بخشی از گفتگوی خود با این هفته‌نامه و درباره‌ آنچه از این پس در مورد فعالیت ادبی پیش روی خود می‌بیند اینگونه پاسخ داده است: برای خودم که ديگر آيندهای متصور نيستم. تعارف که نداريم. احساس میکنم با اين وضعيت جسمي فقط بايد دريغ بخورم؛ دريغ کارهايي را که کاش زودتر شروع کرده بودم و کاش امروز و فردا نکرده بودم. کارهای نيمهکارهای اذيتم میکنند و فکر میکنم بايد معجزهای بشود که بتوانم بهکار جديدی فکر کنم. وضع روحی به کنار، حداقل بايد نفسم باز بشود و چاق بشود که فکر انجام کاری به سرم بيفتد يا حداقل کارهای نيمهتمام را بنشينم و تمام بکنم.

همچنین در بخشی از یادداشت سید‌علی مسوی گرمارودی درباره زرویی در این هفته‌نامه می‌خوانیم: بیهيچ تعارف، امروز زرويی نصرآباد، از خوشقريحهترين طنزنويسان ايران است. تا روانشاد عمران صلاحي زنده بود، فضل تقدم و حتي تقدم در طنز با او بود. خاک بر آن «شکرپاره» خوش باد که تلخترين پديده‎‎های ناهنجار اجتماعی و سياسی را با شيرينترين گفتار، به نقد میکشيد؛ و اينک جای خالي او را زرويي پر خواهد کرد.  

شماره صد و هشتاد و هشتمین شماره هفته نامه پنجره در بخش  فقه سیاسی نیز به موضوع  «ورود فقه به سياست» است. در بخش سیاسی این هفته‌نامه نیز با توجه به برگزاری اجلاس‌بین‌المجالس اسلامی در تهران یادداشتهایی از سيداسماعيل ياسينی، مهدي شمشيری، سعید صدرائیان، دکتر صباح زنگنه درج شده است وهمچنین گفتگوهایی نیز  با علاءالدين بروجردي و  حسن قشقاوی نیز صورت گرفته است.

هفته‌نامه پنجره با قیمت 4500 تومان منتشر شده است.

کد خبر 2241126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =