امور تربیتی انسان‌هایی مطلوب و سازنده با معیارهای اسلامی پرورش می دهد

نهاوند - خبرگزاری مهر: رئیس آموزش و پرورش شهرستان نهاوند گفت: امور تربیتی به عنوان نهادی در بطن آموزش و پرورش تربیت انسان‌هایی مطلوب و سازنده با معیارهای اسلامی را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا تکلو شامگاه چهارشنبه در همایش تجلیل و گرامیداشت روز امور تربیتی در کانون شهید باهنر نهاوند اظهار داشت: نهاد امور تربيتي با هدف گسترش و تعميق ارزشهاي انقلاب اسلامي در نظام آموزش و پرورش كشور شروع به شكل گيري كرد و این نهاد 29 سال پیش به همت شهیدان رجایی و باهنر تاسیس شد.

تکلو گفت: نهاد تأثیرگذار امور تربیتی همواره نقش مربیان را در جهت تقویت روحیه دینی و پرورش دانش آموزان بر مبنای تربیت و اخلاق اسلامی مهم و با ارزش جلوه می دهد.

وی افزود: استمرار و بقای هر جامعه مستلزم آن است كه مجموعه باورها، ارزش ها، رفتارها، دانش ها و مهارت های آن به نسل های جدید انتقال یابد که مهم ترین وسیله این انتقال آموزش و پرورش است و مدرسه مهم ترین واسطه انتقال دانش و مهارت فنی است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان نهاوند ادامه داد: بر همین اساس در دوره نخست وزیری شهید رجایی و در دوران تصدّی شهید باهنر در وزارت آموزش و پرورش آن ها به تأسیس ستاد های امور تربیتی در مدارس كشور اقدام كردند تا فرهنگ اسلامی را گسترش دهند و دانش آموزان را به حرمت نهادن و عمل به ارزش های اسلامی ترغیب كنند.

علیرضا تکلو بیان داشت: پاسداری از ارزش های اسلامی و دستاوردهای انقلاب، برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی بین عملكرد عوامل تربیتی، توجّه جدی به نقش معلمان در فعالیت های تربیتی و توجه به نقش دانش آموزان در فعالیت های تربیتی از جمله اهداف ستادهای امور تربیتی است.

تکلو به وظیفه مربیان تربیتی در تربیت دانش آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: این مربیان علاوه بر وظیفه همگانی، مسئولیت تربیت و پرورش دانش آموزان را نیز به طور خاص به عهده دارند.

وی تربیت اسلامی دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی را مهم‌ترین رسالت مربیان امور تربیتی در جامعه ذکر کرد و افزود: مربیان پرورشی باید حس مسئولیت‌پذیری، اعتماد به‌‌نفس، روحیه استقلال‌طلبی و قدرت تصمیم‌گیری را در خود تقویت کنند.

کد خبر 2245284

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =