توزیع سالانه 6 هزار واحد خون در بیمارستانهای کشور

مدیر کل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران با اشاره به اهمیت اهدای خون در نجات جان انسانها، اظهارداشت: سالانه بیش از 6 هزار واحد خون و فرآورده خونی در بیمارستانهای کشور توزیع می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دكتر بشیر حاجي بيگي در نخستين نشست شوراي بسيج سازمان انتقال خون ايران پس از انتصاب فرمانده جديد حوزه مقاومت بسيج انتقال خون كشور، گفت: سازماني كه در سال بيش از 2 ميليون اهداكننده خون دارد و با توزيع بيش از 6 ميليون واحد خون و فرآورده خونی به حدود 940 بيمارستان كشور جان هزاران هزار انسان را در طول سال نجات مي‌دهد و در حوزه سلامت در كشور در رأس خدمات سلامت قرار دارد، همه كارش بسيجي است.

وی تاكيد كرد: اهداي خون و تقويت آن اولين خط مشي ماست و بايد اهم فاليت همه در اين حوزه تجلي پيدا كند.

حاجی بیگی با ذكر اين نكته كه سازمان انتقال خون كشور سازماني منحصر به فرد است كه وظيفه تأمين خون و فرآورده‌هاي مورد نياز بيماران را به عهده دارد، افزود: وظيفه سازمان و ما كه در اين سازمان مشغول به كار هستيم بسيار سنگين است. بايد همه فعاليت كنيم تا همكاري درون سازماني بيشتر شود تا نتيجه كار در ارايه خدمت بيشتر سازمان و تامين خون و فرآورده‌هاي مورد نياز جامعه تجلي يابد.

وي وظيفه همكاران بسيج سازمان را تقويت رفتار سازماني مبتني بر مكتب، آكنده از نظم و تقواي الهي دانست كه براي رسيدن به آن بايد برنامه‌هاي قرآني در سال آينده در صدر برنامه‌ها قرار گيرد و بر احاديث و نسخ بزرگان اتكا شود.

حاجي بيگي حضور فعال بسيج در فعاليتهاي اهداي خون را مهمترين كار بسيج سازمان دانست كه همكاران بسيج بايد در آن همت بگمارند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران همچنين خواهان برنامه‌ريزي بسيج سازمان براي آمادگي جهت برگزاري هرچه باشكوهتر چهلمين سالگرد تأسيس سازمان انتقال خون ايران شد.

وی با اشاره به اينكه همه ساله در اسفند ماه كه مردم مشغول برنامه‌هاي پيش از عيد خود هستند و مراجعه براي اهداي خون كاهش مي‌يابد، اعمال جراحي افزايش يافته و درخواست براي خون از بيمارستانها افزايش مي‌يابد، افزود: از همكارانم می خواهم ضمن آن كه در برنامه اهداي خون مديران و همكاران در روز نيكوكاري (14 اسفند) شركت می كنند و طي هماهنگي با بسيج ساير ادارات و وزارتخانه‌ها، پيشنهاد اهداي خون را در اين روز به همكاران بسيج ارائه نمايند.

کد خبر 2245299

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =