واکنش شدید آیت الله نوری همدانی به سخنان صدراعظم آلمان/امروز فرهنگ ها را جوری تنظیم کرده اند که همه زیر سفره غرب باشند

مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت: امروزه فرهنگ ها را جوری تنظیم کرده اند که همه زیر سفره غرب باشند و وظیفه مربیان و دبیران آموزش و پروش در این زمینه بسیار سنگین و خطیر است و آنان موظف هستند که در حدود فرهنگ اسلام حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر در ری، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی صبح امروز در کنگره تجلیل از شهدای طلبه و روحانی استان تهران با اشاره به شیوه حکومتی نبی مکرم اسلام(ص) اظهار داشت: بعد از پیغمبر اسلام(ص) به طور کلی رژیم حکومتی تغییر پیدا کرد زیرا در اسلام رژیم حکومتی به این شکل است که اگر امام معصوم(ع) نبود، حکومت را ولی فقیه می چرخاند.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع افزود: انقلاب اسلامی ایران بار دیگر رژیم حکومتی منطبق با مبانی اسلامی را احیا کرد به طوری که حضرت امام(ره) روزی که انقلاب خویش را آغاز کردند فرمودند: این انقلاب ساختارها را عوض خواهد کرد و معیارها و ارزش‌ها را تغییر خواهد داد و  انقلاب اسلامی ایران نیز این ویژگی‌ها را دارا بود.

وی ادامه داد: اولین کاری که در انقلاب اسلامی ایران به وقوع پیوست، برقراری یک نظام حکومت اسلامی است و در حقیقت امام راحل نظامی با شکوه و با عظمت را تأسیس کرد، حکومتی که پناهگاه تمام آزادی خواهان است.

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب یک بعدی نیست بلکه باید از همه ابعاد و جوانب مورد توجه و تحلیل قرار بگیرد و باید برای تحلیل درست انقلاب اسلامی ایران، نگاه جامعی به تمام موضوعات داشت.

استاد برجسته حوزه علمیه قم عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) یک نظام ولایی را تأسیس کرد که در صورت نبود امام معصوم(ع)، ولی فقیه عهده دار حکومت باشد، درست مانند زمان ما که در عصر غیبت به سر می‌بریم.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه زمانی که امام خمینی (ره) سخن می‌گفتند مردم به یاد خطبه‌های نهج‌البلاغه می‌افتادند، افزود: مسئولان و مردم وظیفه دارند که این انقلاب را حفظ کنند، انقلاب اسلامی ایران عطیه الهی است و ما وظیفه داریم تمام ابعاد آن را حفظ کنیم.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت: انقلاب اسلامی ایران دارای سه رکن اساسی و بنیادی بود که از اسلام، مردم و ولایت فقیه تشکیل می شد اما تا قبل از حرکت تاریخی امام راحل دشمنان اسلام ناب را به حاشیه رانده بودند و اسلامی بدون ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی را جایگزین آن کرده بودند اما با پیروزی انقلاب اسلام ناب به عنوان رکن آن تعریف شد.

وی با اشاره به بعد فرهنگی انقلاب اسلامی ایران بیان داشتند: امروزه فرهنگ ها را جوری تنظیم کرده اند که همه زیر سفره غرب باشند و وظیفه مربیان و دبیران آموزش و پروش در این زمینه بسیار سنگین و خطیر است و آنان موظف هستند که در حدود فرهنگ اسلام حرکت کنند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: علوم اسلامی نیز باید بر این اساس دنبال و آموزش داده شود و باید علوم مختلف بر اساس سنت های الهی که در قرآن کریم آمده است به جوانان و نوجوانان تعلیم داده شود و باید برنامه های فرهنگی طوری تنظیم شود که نوجوانان و جوانان با آن رشد پیدا کنند.

آیت الله نوری همدانی سپس به شاخص های مدیران در نظام اسلامی اشاره کرد و متذکر شد: مدیریت در حکومت اسلامی باید در دست کسانی باشد که عدل و امنیت را در جامعه برپا سازند و باید توجه داشت که این موضوعات دارای جنبه ها و فروعات مختلفی است که باید همزمان دنبال گردد.

وی ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی، قدرتهای مستکبر غربی و شرقی تمام منافع خود را در خطر می دیدند به همین خاطر به مقابله با نظام اسلامی پرداخته و از هیچ کوششی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی دریغ نورزیدند.

ایشان تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی قرآن را می سوزانند و کتاب قرآن را کتاب تروریست می دانند و اکنون نیز در سوریه فعال هستند اما باید بدانند که ایران و ملت آن یک پیام دارد که جمهوری اسلامی ایران با تمام دشمنان اسلام به جنگ می پردازد و دشمنان با این دیدگاه ما مشکل دارند.

این استاد حوزه یادآور شد: پاسخ ملت ایران، در برابر دشمنی های استکبار جهاد و شهادت است و باید دشمنان بدانند که رنگ خون ثابت ترین رنگ است و مهندسی انقلاب اسلامی با پیروزی خون بر شمشیر بنا گردیده است.

وی تأکید کرد: یكي از نعمت‌هاي بزرگ دين اسلام شهادت است و امروز فرهنگ شهادت و يادواره شهدا بايد ارتباطي بين نسل گذشته و حاضر باشد و ادامه راه شهدا هم بر همه واجب است، زیرا آینده و مقدرات نظام به دست همین ادامه دهندگان راه شهدا رقم خواهد خورد.

نوری همدانی بر لزوم انتقال فرهنگ شهادت و ایثار به نسل های آینده تاکید کرد و افزود: ما وظیفه داریم  فرهنگ جبهه و شهادت را به نسل جوان انتقال داده تا کشور از گزند دشمنان محفوظ بماند و نسل جوانی که آینده سازان مملکت هستند باید با فرهنگ غنی ایثار و شهادت آشنا شده تا بتوانند با تهدیدات فرهنگی در قالب جنگ نرم دشمن مقابله کنند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی اظهار داشت: برای حل مشکلات اقتصادی و برای آفریدن حماسه اقتصادی همه مردم باید به صحنه بیایند و اساسا اسلام به این علت تمام انفال را در اختیار حکومت قرار می‌دهد تا حکومت‌ها با استفاده از آنها فقر را ریشه‌کن و شغل ایجاد کنند و مردم نیز در این زمینه باید گام بردارند و تحول را در اقتصاد بوجود بیاورند و این انقلاب به این دلیل بوجود آمد که این تحولات را عملی کند.

وی افزودند: اسلام با اقتصاد سرمایه‌داری و کاپیتالیست مخالف است چراکه بر اساس این نظام‌ها ثروتمندان روز به روز ثروتمندتر و اقشار ضعیف و محروم نیز روز به روز محروم‌تر می‌شوند و در کشورهای اروپایی یک درصد مردم جزو سرمایه داران هستند و 99 درصد دیگر برای امرار معاش از آن یک درصد قرض می گیرند.

آیت الله نوری همدانی به سخنان صدراعظم آلمان در دیدار با نخست وزیر اسرائیل نیز واکنش نشان داده و تصریح کرد: انقلاب اسلامی با همه کسانی که به دنبال شیعه هراسی و اسلام هراسی هستند و از صهیونیست ها حمایت می کنند، در جنگ است و با ابزار جهاد و شهادت با آنان به مقابله خواهند پرداخت.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تجلیل از شهدای طلبه و روحانی انقلاب اسلامی اظهار داشت: اولین لبیک‌گویان به امام خمینی روحانیون بودند که برای پیشبرد انقلاب خدمت کردند و برخی از آنها نیز به جبهه‌ها شتافتند و امام فرمود آفرین بر علمایی که رساله خود را با خون نوشتند.

کد خبر 2245544

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =