تحقق حماسه اقتصادی از ضروریات نظام جمهوری اسلامی است/ وجود 30 هزار دهیاری در کشور

پارسیان - خبرگزاری مهر: رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: تصمیمات دولت تدبیر و امید با تدبیر است و ایجاد حماسه اقتصادی به عنوان یکی از ضروریات نظام جمهوری اسلامی، نسبت به حماسه سیاسی کمی زمان بر و پیچیده تر است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس پور هاشمی ظهر پنج شنبه در جمع مردم شهرستان پارسیان اظهار داشت: استکبار جهانی با جدا کردن مردم از یکدیگر و اختلاف انداختن در منطقه و در دنیای اسلام و کشورها و گروه گروه کردن مسلمانان باعث شد که سرمایه انسانی و منابع کشورها را غارت کنند، اما امام راحل و هدایت او توانست کشور ما را یکبار دیگر همه را به دور هم جمع کند و بار دیگر به ما هویت ببخشد و مسلمانان را در کنار یکدیگر قرار دهد و وحدت، یکی بودن و درکنار هم بودن را به ما آموخت.

وی با اشاره به آن که عوامل زیادی در پیروزی انقلاب دخالت داشته است، اظهار داشت: عوامل اصلی که  موجب تحقق انقلاب شد دین مبین اسلام و فرهنگ اسلامی بود و امام یک انقلاب دینی را در قلب مردم و برای جهان مطرح کرد و به پیروزی رساند و تشکیل داد که بر مبنای اسلام، قرآن و دستورات اسلامی برپا شد.

پورهاشمی با اشاره به این که انقلاب ما در دنیا و منطقه به جایگاهی رسیده است که همه به آن توجه می کنند گفت: یکی دیگر از عوامل پیروزی انقلاب مردم خوب، فداکار و با انگیزه بودند که به مسائل خود اشراف کامل داشتند و در کنار رهبری انقلاب قرار گرفتند و آن را به پیروزی رساندند، هدایت و رهبری انقلاب عامل دیگری در پیروزی انقلاب است که هدایت امام عامل اصلی پیروزی و همچنین ایثار شهدا و خانواده های آنان بود.

وی به انتخاب دولت تدبیر و امید و ریاست جمهور برای سفر به استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: هرمزگان استانی وسیع، پربرکت و دارای مردمی خوب و نجیب ، فداکار است و هیچ وقت از یادمان نمی رود که در جبهه و جنگ فرزندان این سرزمین مخصوصا در بخش دریایی و مختلف حضور جوانان استان هرمزگان در همه صحنه ها پررنگ بوده است.

رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به آن که ما به پای استقلالمان ایستادیم و تحریم شدیم و به پای آزادی خود ایستادیم  و محدودیت های فراوانی برای ما ایجاد شد اظهار داشت: همه مشکلات مطرح شده توسط امام جمعه و فرماندار شهرستان پارسیان در جهت رفع آنها حق مردم است ولی آنچه در توان بوده برای این استان انجام شده ولی خدمات بیشتری حق مردم ماست.

پور هاشمی گفت: ما یک کشور ضعیف و فقیر نیستیم کشور ما کشوری ثروتمند می باشد و همه امکانات را در کشور دارا می باشیم ولی جهان استکبار نمی خواهد و تاکنون به دلایل مختلف که یکی از آن بحث هسته ای می باشد که خود بحث هسته ای بهانه است و آنان اصل حکومت و نظام اسلامی را نمی خواهند و می دانند که هر جا اسم اسلام باشد افشاگری و بحث آزادی مطرح می شود.

وی گفت: درخواست های ما از دولت باید به گونه ای باشد که در حد امکان و توان دولت و براساس مقررات باشد همیشه باید خواسته یمان منطقی،معقول و به نوعی خیلی قشنگ،شیوا و درست در جای خودش مطرح کنیم و پیگیر کارهایم باشیم.

پورهاشمی در ادامه با اشاره به سخنان ریاست محترم جمهور در جمع مردم استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: در بحث توسعه استان منابع بسیار ارزشمند و برنامه های کلانی برای استان برنامه ریزی شده و فقط بدانید که در سواحل مکران انشااله اتفاقات خوبی در آینده در این استان رخ می دهد که سرمایه گذاری های بسیار بزرگی که می تواند اشتغال فراوانی را برای استان ایجاد کند فراهم می شود.

رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به درخواست های مردمی در مورد لغو مصوبه الحاق، اظهار داشت: این بحث در جلسه بندرعباس هم مطرح شد آقای رییس جمهور و دولت آن را دریافت کردند و از درخواست شما مردم مطلع شدند و بنده می دانم که مردم ما هم این را قبول دارند که تصمیمی که دولت می گیرد حتما با تدبیر است.

وی با اشاره به پیام های مقام معظم رهبری در سال 92 اشاره کرد و گفت: به لطف خدا و حضور جهادی مردم همیشه در صحنه ما حماسه سیاسی در 24 خرداد اتفاق افتاد که مردم بزرگوار جمهوری اسلامی موفق شدند با رای بالا دولت تدبیر و امید را انتخاب کنند این کار بزرگ در حماسه سیاسی انجام شد و خصوصا در 22 بهمن مردم حماسه سیاسی را تقویت کردند و همه آنچه را که استکبار روی میز داشت با حضور  خود جواب دادند.

پورهاشمی گفت: حماسه اقتصادی از ضروریات نظام جمهوری اسلامی است و نسبت به حماسه سیاسی کمی زمان بر و پیچیده تر است و باید کار بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به آن که حق ماست که در مسئله اقتصادی بالاترین اقتصاد منطقه باشیم، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی شامل یک بخش خاصی نیست و اقتصاد مربوط به همه می باشد و باید اقتصاد مقاومتی از روستا که مرکز تولید است شروع شود و باید در آنجا اجرا و برنامه ریزی صورت گیرد.

پورهاشمی در ادامه گفت: اقتصاد مقاومتی آن نیست که برای کسی محدودیتی ایجاد شود بلکه توسعه اقتصادی است و فراهم کردن ضمینه برای همه از جمله بخش خصوصی و تعاونی ها و همه آنهایی که سرمایه گذار هستند.

رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به این که یکی از مشکلات ما در کشور مسئله اشتغال است و این که اقتصاد مقاومتی می تواند در این ضمینه بستر را فراهم کند، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی اینکه ما آنچنان کالایی را با کیفیت تولید کنیم که بتوانیم بازار منطقه و دنیا را بگیریم و این حق مردم و نظام ماست و اقتصاد مقاومتی یعنی آن که ما درست استفاده کنیم و در جای خودش استفاده کنیم.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود به مرحله دوم هدفمند کردن یارانه ها اشاره کرد و گفت: قانون هدفمند کردن در دور اول اجرا شد کار بسیار خوبی بود اما همه ابعاد آن  و بخش هایی که باید اجرا می شد مانند حمایت از تولید انجام نشد حمایت از بخش بهداشت و درمان که باید انجام می شد صورت نگرفت اگر هم انجام شد به صورت ناقص بود.

پورهاشمی با اشاره به آن که دولت، مجلس و همه نظام مصمم هستند که در سال آینده هدفمند کردن یارانه ها را به درستی انجام دهند گفت: هدفمند کردن یارانه ها نه تنها به کمک تولید نیامد بلکه هزینه هایی ایجاد کرد که بودجه هایی عمرانی و... که باید در کارهای عمرانی انجام می شد محقق نشد.

وی گفت: کسانی که مبلغ پرداختی یارانه ها در زندگی آنان تاثیری ندارد نباید یارانه دریافت نمایند و اجازه دهند که آن مبلغ به نیازمندان برسد و یا در تولید قرار گیرد.

رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به خدمات نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: در سال 58 در کل کشور 200 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده بود اما امروز بیش از 102 هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد و قبل از انقلاب روستاهای ما فاقد دهیاری بودند اما امروزه کشور ما بیش از 30 هزار دهیاری دارد.

وی در پایان گفت: در بحث برقرسانی به روستاها که امروزه همه روستاهای بالای 20 خانوار ما دارای نعمت برق می باشند و همچنین در بحث بهسازی روستاها بیش از 15 هزار روستا را بهسازی و کارهای زیبا سازی در آنها صورت گرفته است.

کد خبر 2245690

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =