تنها 10 درصد از بافتهای شهری مازندران ساماندهی شده است

آمل - خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون شوراها و صدور پروانه ساختمانی استانداری مازندران با بیان اینکه طی 30 سال اخیر دولت نتوانست بیشتر از 10 درصد از بافتهای شهری را ساماندهی کند، یادآور شد: تاکنون در کمیسیون شوراها در بحث شهرسازی طرح های بسیاری ارائه شده است که همچنان این روال ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج علی پور بعد از ظهر پنجشنبه در دومین همایش نظام مهندسی ساختمانی مازندران عصر امروز واقع در اریکه آریایی شهرستان آمل با اشاره به اینکه در اجرای این طرح ها مردم هیچ نقشی ندارند، تصریح کرد: متاسفانه هر کدام از این طرح ها به حالت دستوری بوده و این برای شهرسازی مناسب نیست.

علی پور بیان داشت: شوراها و شهرداری ها باید موظف بدانند که در اجرای این طرح ها نقش مردم است.

این مسئول نقش شوراها و شهرداری ها را در اجرای طرح ها در شهرسازی بسیار حائز اهمیت بیان و عنوان کرد: آنها سهم مهمی در هدایت و توسعه شهر دارند.

وی از اجرای چهار فصل آموزشی از سوی کمیسیون شوراهای مازندران در سال93 خبرداد و گفت: این فصل با رویکرد کارگروه آموزشی، کارگروه آشنایی با قوانین و مقررات شهرسازی و مدیریت شهری در ایران، کارگروه ضوابط و مقررات معماری شهرستان برای صدور پروانه ساختمانی و کارگروه ارتقاء کیفیت محیط شهری است.

علیپور خاطرنشان کرد:امیدواریم با تشکیل این کارگروه هم ارتباط نظام مهندسی با شورا بیشتر شود و هم مردم با وظایف شوراها و شهرداری آشنا شوند.

کد خبر 2245703

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =