رفع محرومیتهای شهرستان دلفان در حوزه بهداشت و درمان نیازمند توجه متولیان است

نورآباد - خبرگزاری مهر: فرماندار دلفان گفت: رفع محرومیتهای شهرستان دلفان در حوزه بهداشت و درمان نیازمند توجه متولیان است.

به گزارش خبرنگار مهر، علي باقري ظهر پنجشنبه در جلسه بررسي مسائل و مشكلات حوزه بهداشت و درمان دلفان كه با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني لرستان برگزار شد سلامت را يكي از اساسي ترين وظايف حكومت ها ذكر كرد و گفت: توجه به موضوع بهداشت و سلامت در هر جامعه اساس و پايه توسعه در ابعاد مختلف است.

باقری توجه به ارتقای سلامت جسمي و روحي در جامعه را بسيار ضروري خواند و افزود: توجه ويژه به اين موضوع مي بايست به گونه اي باشد كه سلامت در بين تمامي مردم جامعه حاكم شود.

وي با اشاره به اينكه شهرستان دلفان با 147 هزار نفر جمعيت متاسفانه نسبت به ساير شهرستانهاي برخوردار به آن كمتر توجه شده است اظهار داشت: جدا از اقداماتي كه در حوزه هاي آب، گاز، برق، راه و غيره كه صورت گرفته است توجه جدي به حوزه سلامت و ارتقاي آن در اين شهرستان امري بسيار ضروري است.

فرماندار دلفان با تاكيد بر اينكه مسئولان دانشگاه علوم پزشكي با توجه به محروميت اين شهرستان مي بايست نگاه ويژه اي به آن داشته باشند افزود: نقاط صعب العبور، پراكندگي روستاها، فقر و محروميت تاريخي اين شهرستان مي طلبد در حوزه بهداشت و درمان خدمات فراواني از مديريت دانشگاه علوم پزشكي لرستان شاهد باشيم.

باقري با انتقاد از خوشبينانه مطرح کردن برخي واقعيت ها توسط مسئولان ادامه داد: علي رغم تلاش هايي كه در گذشته براي عمران و آباداني اين منطقه صورت گرفته است با توجه به عمق محروميت شهرستان دلفان با نقطه مطلوب فاصله زيادي داريم.

وي از دانشگاه علوم پزشكي لرستان خواست نسبت به تامين اعتبارات مورد نياز، امكانات، تجهيزات و نيروي انساني در حوزه بهداشت و درمان اين شهرستان را ياري کند.

نورالدين ويسي رئيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دلفان نيز در اين جلسه اخذ مجوز تاسیس دانشکده پرستاری در شهرستان با توجه به پیشرفت شهرستان در بخش درمان و ارتقای سطح نیازها در زمینه اموزش و پژوهش را خواستار شد.

وی اخذ مجوز تاسیس دو مرکز بهداشتی درمانی روستایی در مسیر روستاهای گاوکش، زالی آباد دو راهی و تنگ پری، اخذ مجوز ساخت سه خانه بهداشت در مناطق سیاری چشمه کیزاب، دمباغ و کهریز وروشت، اخذ مجوز ساخت سه پایگاه مصوب بهداشتی درمانی شهری و اخذ مجوز و اعتبار لازم جهت خرید زمین و ساخت دو مرکز بهداشتی درمانی شهری و یک پایگاه شهری را خواستار شد.

ویسی تجهیز مراکز بهداشتی روستایی به آمبولانس، احداث دو پایگاه فوریت های شهری در میدان بسیج و علی آباد، احداث دو پایگاه امداد جاده ای در مسیر جاده امامزاده ابراهیم و شهرک حضرت امام، ساخت مرکز انتقال خون در اين شهرستان را از دیگر نيازهاي اين شهرستان در حوزه بهداشت و درمان در اين شهرستان عنوان كرد.

کد خبر 2245722

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =