بازار در قبضه دزدگيرهاي غيركيفي

رئيس هيات مديره پارس قطعه از وجود دزدگيرهاي بي كيفيت در بازار ايران خبرداد و گفت: متاسفانه با وجود نظارت صورت گرفته،‌ بخش عمده اي از دزدگيرهاي اتومبيل به صورت قاچاق وارد كشور مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ ياسر ابراهيمي در نشست خبري امروز خود با خبرنگاران گفت: متاسفانه هم اكنون بازار محصولات ايمني و دزدگير خودرو در كشور شرايط مناسبي ندارد و برخي برندهاي بي كيفيت با قيمت هاي پايين بازار را قبضه كرده،‌ اين در شرايطي است كه در مواقعي كه نياز به كار كردن دزدگير باشد،‌ اين دستگاه‌ها كاركرد مناسب ندارند.

رئيس هيات مديره پارس قطعه افزود: بسياري از خودروهايي که اين دزدگيرها بر روي آنها نصب مي شود، از ايمني کافي برخوردار نيستند و واردکنندگان اين دزدگيرها همواره تلاش مي کنند تا با ارائه درصد فروش بيشتر به فروشندگان، سهمي از بازار را در اختيار داشته باشند.

وي تصريح كرد: با وجود نظارت‌هاي متعددي که در اين حوزه صورت گرفته است، متأسفانه بخش زيادي از دزدگيرهاي موجود در بازار به صورت قاچاق وارد مي شود و از کيفيت مطلوب برخوردار نيست.

ابراهيمي از حضور نمايندگان رسمي برترين برندهاي دزدگير در کشور خبر کرد و اظهارداشت: متأسفانه خريداران دزدگيرهايي که به‌صورت غير رسمي وارد کشور شده است، از خدمات پس از فروش برخوردار نيست و خريداران با خريد اين دزدگيرها با مشکلات بسياري مواجه مي شوند.

وي به خريداران دزدگيري که کيفيت کالاي خريداري شده را فداي قيمت مي کنند، هشدار داد که با خريد دزدگيرهاي بي نام و نشان و يا دزدگيرهاي فاقد گارانتي و خدمات پس از فروش مناسب، خود و وسيله شخصي شان را در معرض خطر ناخواسته قرار داده اند.

ابراهيمي با بيان اينکه خودرو بايد حتما به لوازم بازدارنده سرقت نظير دزدگير حرفه اي مجهز باشد، متذکر شد: محصول جديد، مزيت‌هاي فراواني در بردارد و ايمني بسياري براي خودروها ايجاد کرده و داراي بيش از 50 کارآيي است که از آن جمله مي توان به برد دو هزار متري ريموت آن اشاره کرد.

اين فعال بازار محصولات ايمني و دزدگير خودرو ادامه داد: با توجه به موفقيت برند دزدگير ماجيکار و استقبال مردم، عده اي سودجويان و فرصت طلبان از نام اين برند و حروف مشابه آن با مختصر تغيير سوء استفاده کرده و قصد فروش دزدگيرهاي تقلبي خود با اين عنوان را دارند.

به گفته وي، از جمله مزاياي دزدگيرهاي اصل مي توان به کارت بيمه سرقت خودرو تا سقف 500 ميليون ريال، شماره سريال اختصاصي، امکان تمديد بيمه سرقت آن در سال هاي بعد، 36 ماه گارانتي تعمير و 10 سال خدمات پس از فروش است.

کد خبر 2246653

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =