آموزش ها در حوزه نماز باید تخصصی تر شود 

همدان- خبرگزاری مهر: رئیس ستاد اقامه نماز لرستان گفت: آموزش ها در حوزه نماز باید تخصصی تر شود و مربیان مهد کودک ها، مروجان نماز، افرادی که با اولیا و مربیان سرو کار دارند باید تکنیک ها و شیوه های جذب نماز را به کودکان آموزش دهند.

حجت الاسلام درویش پور در حاشیه سومین جشنواره ملی هنری نماز در استان همدان در گفتگو با مهر با بیان اینکه نماز نقش مهمی در آرامش انسان دارد، اظهار داشت: اگر بخواهیم نماز به صحنه جامعه ببریم در این راستا افراد اثر گذار در جامعه نقش مهمی ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه کسانی که مردم ارتباط زیادی به آنها دارند به نسبت تاثیر بیشتری نیز دارند، بیان کرد: رسانه ها که فعالیت اطلاع رسانی و هنری انجام می دهند نقش عمده ای در ترویج فرهنگ نماز بر عهده دارند.

رئیس ستاد اقامه نماز لرستان بیان کرد: افرادی که اصحاب رسانه هستند به اشکال مختلف می توانند نقش نماز را در جامعه مردم بیان کنند.

حجت الاسلام درویش پوربا بیان اینکه تربیت هر انسانی در ابتدا به عهده پدر و مادر است، اظهار داشت: اثر گذارترین افراد در زندگی هر شخصی پدر و مادر هستند و پدر مادر می توانند به هدایت فرزند خود کنند.

وی با بیان اینکه پدر و مادر همانگونه که عهده دار تامین خوراک و پوشاک و آسایش فرزند خود هستند عهده دار اعتقادات آنها نیز هستند، بیان کرد: رفتار، منش، التزام به نماز و نوعی وارد عرصه اعتقادات شدن پدر و مادر می تواند بر روی فرزند اثر گذار باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز لرستان با بیان اینکه اگر بخواهیم به بحث توسعه فرهنگ نماز نگاه کنیم می توانیم دو راهکار ارائه دهیم، بیان کرد: راهکار نخست بحث آموزش است که مربیان و افراد اثر گذاری که با نوجوانان در ارتباط هستند باید آموزش را فراگیر کنند.

حجت الاسلام درویش پور با بیان اینکه آموزش ها در حوزه نماز باید تخصصی تر شود، ادامه داد: مربیان مهد کودک ها، مروجان نماز، افرادی که با اولیا و مربیان سرو کار دارند و مربیان پرورشی باید تکنیک ها و شیوه های جذب نماز را به کودکان آموزش دهند.

وی با بیان اینکه راهکار دوم این است که باورهای دینی مردم را تقویت کنیم، عنوان کرد: تقویت این باورها نیز منوط به این است که انگیزه را برای افراد ایجاد کنیم و در راستای این ایجاد انگیزه می طلبد که کارهای فرهنگی انجام دهیم.

کد خبر 2250439

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =