شوراها و شهرداري‌ها با تقويت ظرفيت‌هاي داخلي برای تحقق اقتصاد مقاومتي تلاش كنند

زنجان -خبرگزاری مهر: رييس شوراي اسلامي استان زنجان گفت: شورا هاي اسلامي شهر و شهرداري ها با تقويت ظرفيت هاي داخلي در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي تلاش كنند.

سعيد خدادادي روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار مهر، با تاكيد بر لزوم توجه به منويات رهبري افزود: توصيه ها، تذكرات و بيانات رهبري همواره متناسب با شرايط جامعه مطرح مي شود و وظيفه همه  آحاد جامعه تلاش براي تحقق اين بيانات و مطالبات است كه در راستاي تعالي جامعه اسلامي ايران است.

وي با اشاره به نقش تك تك آحاد جامعه در تحقق اقتصاد مقاومتي ابراز كرد: شوراها و شهرداري ها مي تواند با شناسايي بيشتر ظرفيت هاي داخلي  موجود و تقويت آن ها در اين راستا گام هاي مثبتي بردارند.

رييس شوراي اسلامي استان زنجان ادامه داد: مديرت مصرف، استفاده بهينه  اززمان، منابع و امكانات  و تبيين اقتصاد مقاومتي و اهميت آن براي جامعه از سوي شهرداري ها و شوراهاي اسلامي نقش مهمي در نمايان شدن اهداف اقتصاد مقاومتي دارد.

خدادادي يادآور شد: شورا ها با تقويت ابعاد نظارتي  و تصميم گيري خود براي  شهر و شهرداران با اجراي دقيق و متعهدانه مصوبات و برنامه هاي شهري مي توانند نقش خود را در بهبود وضعيت اقتصادي ايفا كنند.

وي با اشاره به توسعه پايدار شهرها خاطر نشان كرد: بخش عمده اي از درآمدهاي حاصله توسط شهرداري هاي ، با مفاهيم پايداري و مديريت مناسب همخوان نيستند چرا كه از منابع ناپايدار کسب مي شوند.

 خدادادي در حالي که منابع پايدار همچون عوارض نوسازي، ماليات بر زمين و مستغلات و درآمدهاي حاصله از فروش خدمات بطور نسبي مغفول مانده اند، تمرکز بر درآمدهاي ناپايدار از جمله عوارض فروش تراکم، عوارض تخلفات ساختماني و جرائم ماده صد سهم خود را در کل درآمدها افزايش داده اند.

 عضو شوراي اسلامي شهر زنجان تصريح كرد: دستيابي به شهري توسعه يافته و شهرونداني سالم و با نشاط نيازمند ربنامه ريزي هاي جامع، دقيق و مناسبي است كه  بايد با توسعه پايدار سازگار باشد.

خدادادي تاكيد كرد: شهرداري و شورا هاي اسلامي بايد با  بازنگري در وضع موجود و اصلاح آن در راستاي اقتصاد مقاومتي و  اهداف توسعه بخش آن گام بردارند.

کد خبر 2250742

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =