برگزاری همایش بین‌المللی «پیامبر اعظم(ص)؛ سینما و ادبیات جهانی» در بهار 93

نخستین"همایش بین المللی «پیامبراعظم(ص)؛ سینما و ادبیات جهانی» هفته اول خرداد ماه93 برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا منتظمی دبیر این همایش با اعلام این خبر افزود: این همایش بین المللی به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با هدف استفاده از ظرفیت پژوهشگران و هنرمندان جهانی برای مقابله با اهانت‏های فرهنگی، هنری و سینمایی به اسلام و پیامبر(ص)، در خردادماه سال آینده در کنار جشنواره جایزه بزرگ پیامبراعظم(ص) برگزار می گردد. در این همایش شخصیت های برجسته فرهنگی، هنری،علمی، فکری جهان در این همایش حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: در نظر است، برای برگزاری این همایش از ظرفیت های فرهنگی و هنری و سینمایی نخبگان و پژوهشگران مسلمان و دغدغه مند در جهان و کشورهای اسلامی استفاده شود.

دبیر همایش بین المللی پیامبراعظم(ص) در ادامه متذکر شد: در شرایطی که رسانه های غربی و شبکه های فرهنگی، خبری و تبلیغاتی غرب و آمریکا در سال های اخیر با سرمایه گذاری کلان و حمایت لابی های صهیونیستی در صدد تخریب و تخطئه چهره حقیقی پیامبر اسلام و مخدوش جلوه دادن مفاهیم و مضامین دین مبین اسلام هستند برگزاری این همایش ضروری، مهم و آگاهی بخش خواهد بود.

منتظمی در ادامه گفت: امیدواریم جشنواره پیامبر اعظم(ص) بتواند حقیقت پرنور این ذوات مقدس را به جهانیان معرفی کند، این حرکت نیازمند یک نهضت فرهنگی، هنری و سینمایی است، تا با پشتيباني فکری، فرهنگی و تبلیغی از دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) و ورود به حوزه جنگ نرم و عرصه‏های جدید فرهنگی، تبلیغی و رسانه ای وبهره گیری از قالب های هنری ضمن خنثی سازی اقدامات مذبوحانه امپریالیسم رسانه ای غرب نسبت به آگاهی بخشی و روشنگری چهره واقعی پیامبر اسلام و ذوات مقدسه اقدام گردد.

منتظمی،  "توجه و تبلیغ جنبه‏های انسانی، فردی و اجتماعی و نیز زیبایی های معنوی حیات پرنور پیامبر رحمت و عدالت محمد مصطفی(ص)"، "آگاهی بخشی به جامعه بشری ـ بویژه جوامع غربی ـ نسبت به واقعیات حیات و دستورات پیامبر رحمت و عدالت"، "تعمیم ارزش های والای فرهنگی و اجتماعی دین مبین اسلام و قرآن کریم از طریق ابزارهای فرهنگی و هنری"، "زمینه سازی برای نوآوری و تبادل اندیشه ها و آموخته های هنرمندان"، "تشویق مؤلفان، هنرمندان، سینماگران و نویسندگان برای پرداختن به موضوع پیامبر رحمت و عدالت"، "شناسایی و تشویق نویسندگان و هنرمندان متعهد دینی و کشف استعدادهای جدید و جایگزین سازی آثار مثبت به جای آثار موهن در رسانه‏ ها و شبکه‏ های اجتماعی" مهم ترین اهداف این رویداد فرهنگی و هنری عنوان کرد.

نخستین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» و همایش بین المللی پیامبراعظم(ص) به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری داخلی کشور برگزار می شود.
 

کد خبر 2255251

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =