بهسازی خطوط راه آهن در بندرامام/ 60  کیلومتر از محور جنوب بازسازی می‌شود

مدیرعامل شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن از بهسازی خطوط راه آهن بندر امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: 60 کیلومتر از محور ریلی جنوب را بازسازی می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم یاسری در نشستی خبری با بیان اینکه سرمایه این شرکت 110 درصد افزایش یافته است، گفت: افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشه صورت گرفته و در این راستا سرمایه شرکت از 38 میلیارد ریال به 80 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این شرکت با فعالیت درحوزه های زیرسازی راه آهن و ساخت ابنیه، روسازی ریلی، تولید بالاست، حمل و نقل واگنی و نگهداری ساختمان و تاسیسات بازوی اجرایی بخش ریلی شده است، اظهار داشت: در حال حاضر این شرکت در زمینه زیرسازی، بازسازی، و بهسازی خطوط ریلی دارای پروژه های خوبی در جنوب، یزد و قم است. بطوریکه 60 کیلومتر از محور ریلی جنوب را بازسازی می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن تصریح کرد: پیش بینی می‌شود با توجه به افزایش بودجه عمرانی سال 93 در راه آهن، بخشی از این بودجه با انجام اقدامات عمرانی به سمت شرکت بیاوریم.

یاسری با بیان اینکه شرکت بالاست دارای 30 معدن در کشور است که از این تعداد 11 معدن فعالیت می‌کند و مابقی در صورت نیاز فعال می‌شوند، بیان کرد: در سال 91 سود شركت به ازاي هر سهم در يك سال مالي 192 ریال بود که این رقم در سال 92 به 1004 ریال رسید که افزایش 500 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در یک پروژه 80 کیلومتری راه آهن در کرمان تجهیز کارگاه کردیم و از سال آینده عملیاتی می‌شود، گفت: راه آهن مناقصه‌ای را به شیوه ترک تشریفات در قم به این شرکت داده است و همچنین در مناقصه 130 میلیارد ریالی بهسازی خطوط راه آهن بندر امام هم برنده شدیم که از سال آینده کار در این دو بخش را شروع می کنیم.

مدیرعامل شرکت بالاست با بیان اینکه با توجه به کاهش پروژه‌های عمرانی دولت میزان فروش سنگ بالاست کاهش یافته است، بیان کرد: در گذشته سالانه 600 هزار مترمکعب سنگ بالاست می‌فروختیم که در سال گذشته این رقم به 230 هزار مترمکعب رسیده است.

یاسری با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 220 هزار مترمکعب سنگ بالاست در شرکت موجود است، اظهار داشت: در سال 92 نیمی از واگن های شرکت برای حمل و نقل سنگ آهن بکار رفت در صورتیکه در گذشته فقط سنگ بالاست از این طریق حمل و نقل می‌شد.

وی در خصوص اعتراض کارمندان بخش خراسان این شرکت، اظهار داشت: این منطقه برای ما سودده نبود ضمن آنکه مناقصه ای را هم در این منطقه برنده نشدیم بنابراین بخش خراسان را تعطیل کردیم تا حداقل زیان ده نباشد، به همین منظور به کارمندان این بخش که 33 نفر بودند اعلام کردیم که بازخرید شوند اما با مقاومت آنها روبرو شدیم.

مدیرعامل شرکت بالاست تصریح کرد: آنها خود را کارمند رسمی راه آهن می دانند در حالیکه شرکت راه آهن اعلام کرده امکان بازگشت این افراد به راه آهن وجود ندارد.

یاسری با اشاره به اینکه زیان ساختمان و تاسیسات برای شرکت بسیار زیاد بود، اظهار داشت: در سال گذشته ما 8 میلیارد و 900 میلیون تومان در این بخش ضرر دادیم و اگر به همین منوال ادامه می دادیم زیان ما در سال 92 به 11 میلیارد تومان می رسید اما پیش بینی می کنیم که سال دیگر زیان ما به صفر برسد و یا حتی سودده باشیم.

 

کد خبر 2257391

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =