شرایط راه‌اندازی دانشکده پرستاری و مامایی در طبس مورد بررسی قرار گرفت

طبس - خبرگزاری مهر: شرایط راه‌اندازی دانشکده پرستاری در شهرستان طبس توسط هیات برد پرستاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح دوشنبه جلسه مشترک شرکت هیئت موسس دانشکده‌های پرستاری دولتی و آزاد اسلامی در فرمانداری طبس برگزار شد که شرایط راه اندازی  دانشکده پرستاری در شهرستان طبس توسط هیات برد پرستاری وزارت بهداشت و درمان و اموزش پزشکی مورد بررسی قرار گرفت.

دکترعباس حیدری رییس دانشکده پرستاری و مامایی مشهد و عضو هیئت برد پرستاری کشوردر حاشیه این بازدید درگفتگو با خبرنگار مهر گفت: براساس بازدید به عمل آمده فضای فیزیکی که محیا شده به عنوان حداقلهای لازم مناسب می باشد و براساس بازدیدهای تکمیلی امیدواریم شرایط برای پذیرش دانشجو در دانشکده پرستاری ومامایی فراهم شود.

وجود 180 دانشکده پرستاری در کشور

وی افزود: حدود 180 دانشکده پرستاری دولتی و آزاد درکشور وجود داردکه 79 دانشکده آن دولتی و مابقی آزاد است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر کشور با کمبود پرستار مواجه است، تصریح کرد: باید این نیاز در سالهای آتی مرتفع شود و بحثی که امروز مطرح است تاکید بر توسعه کیفی است.

احمد طالبیان مقدم فرماندار طبس نیز درگفتگویی با مهر گفت: امیدواریم  با دید مثبتی که کارشناسان و اعضای هیات برد به سلامت جامعه دارند شاهد باشیم با تایید این هیات در مهر ماه 93  پذیرش دانشجو دررشته های پرستاری و مامایی از شهرستان و دیگر نقاط کشورانجام شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: شهرستان طبس ظرفیتهای زیادی دارد که یکی از مهمترین این ظرفیتها به فعل درآوردن و احداث دانشکده پرستاری درمسیر زوار علی بن موسی الرضا(ع) است.

اخذ مجوز ایجاد کارشناسی ارشد درسه گرایش پرستاری در خراسان جنوبی

علی محمد ایزدپناه رئیس دانشکده پرستاری و مامایی بیرجند  نیز گفت :با توجه به سیاستهای که وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پزشکی دارد برای ارتقای کیفیت بیمارستانها لازم است نیروی پرستار تحصیل کرده بیشتری داشته باشد .

ایزدپناه افزود: درحال حاضر سمت و سوی دانشگاهها در بعد تحصیلات تکمیلی است که بتوانیم رشته های تخصصی پرستاری را داشته باشیم.

وی تصریح کرد : در استان خراسان جنوبی سه رشته کارشناسی ارشد ، سلامت جامعه، داخلی جراحی و روان پرستاری  مجوز گرفته شده که در مهر ماه 93 دانشجو پذیرش خواهند شد.

ایزدپناه اظهار امیدواری کرد:در بررسی ها و بازدیدهای بعدی بحث کارشناسی ارشد اورژانس  با زیرساختهایی که در استان هست مجوز آن صادر شود.

 

کد خبر 2258071

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =