نقش پررنگ نظام آموزشی در توسعه اقتصاد مقاومتی

دبیرکل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان گفت : ایجاد فرهنگ سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی و افرایش روحیه کار و تلاش باید در مقاطع مختلف به دانش آموزان آموزش داده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد علامتی درباره نقش نظام آموزشی در توسعه اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: اقتصاد مقاومتی یک نظام اقتصادی است که هماهنگ با سیاستهای کلان کشور و برای مقاومت در برابر اقدامات تخریبی دشمنان شکل می گیرد تا در برابر ضربات اقتصادی و به ویژه تحریم ها ایستادگی کند و کشور را بر ریل توسعه و پیشرفت کماکان پیش ببرد. بی شک، در این میان، دانش آموزان، به عنوان یک جمعیّت حدود  12میلیون نفری، نقش بسیار مهمّی در شکل گیری اقتصاد مقاومتی و لبّیک به ندای رهبر انقلاب دارند.

وی افزود: ایجاد فرهنگ سازی در زمینه رشد اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت است یعنی در مقاطع آموزشی پایین تر به دانش آموزان باید روحیه کار و تلاش و فعال بودن در زمینه های تولیدی را ترویج کنیم و باید به سمتی حرکت کنیم که حس تعاون و همکاری در ما تقویت شود و اگر بخواهیم به این سمت حرکت کنیم باید تلاشمان را در زمینه کسب علم و دانش افزایش دهیم.

دبیرکل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان گفت: باید با یک حرکت انقلابی و عظیم جامعه را به سمت استفاده از تولیدات داخل سوق داد تا علاوه بر مصرف صحیح بتوان اقتصاد را مقاوم و شکوفا ساخت.هر دانشآموز اگر بکوشد نوع داخلی کالای مورد نیاز خود را بخرد و خانواده و دوستان خود را نیز به این امر تشویق کند، بی شک گام بسیار مهمّی در راستای حمایت از تولید ملی، برداشته است.

وی خاطرنشان کرد: در این باره نقش آموزش و پرورش نیز بسیار مهم است، زیرا با ارائهی متونی صحیح و اسلامی به دانش آموزان و ارائهی راهکارهای مناسب تربیت، برای خدمت به کشور و تلاش برای ساختن اقتصاد ملّی و اسلامی به دانش آموزان شوق و انگیزه لازم را خواهد داد و از سویی، همین فرزندان محصّلِ ایران زمین هستند که با تلاش خود، آیندهی روشن و پر امیدی را برای کشور سرافراز و پهناورمان رقم خواهند زد.

علامتی در پایان گفت: نظام تعلیم و تربیت و آموزشی کشور ما باید کودکان، نوجوانان و جوانان ما را متناسب با شرایط و نیازهای امروز تربیت کند، یعنی از کودکی آنان را خلّاق، جهادگر و سخت کوش بار بیاورد. به طور قطع، چنین فرزندانی با این تعلیم و تربیت، سازندگان اقتصاد مقاومتی کشور خواهند شد.

 

کد خبر 2258167

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =