تونل شهید حکیم بهمن 93 به بهره برداری می رسد

شهردار تهران از بهره برداری تونل شهید حکیم در بهمن ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف امروز در مراسم حفاری آخرین مقطع تونل شمالی حکیم در جمع خبرنگاران اظهارداشت: یکی از اهداف طرح جامع تکمیل رینگ شهری بخصوص تکمیل رینگ شرقی-غربی تهران است که یکی از آنها تکمیل بزرگراه شهید حکیم است که پس از تقاطعش با بزرگراه آزادگان به سمت سد خلیج فارس ادامه می یابد .

وی با بیان اینکه دریاچه خلیج فارس دریاچه ای بزرگ در منطقه 22 است که بزرگراه حکیم از کناره آن عبور می کند، افزود: بزرگراه حکیم بعد از عبور از مجموعه پارک جنگلی چیتگر که ریه تهران است، ادامه مسیر می یابد که ما هم به دلیل حفظ منابع طبیعی و حفظ درختان و هم به لحاظ بحث مربوط به سد و دسترسی شهروندان به این سد که بین بزرگراه همت و حکیم قرار دارد تونل شهیدحکیم را طراحی کردیم .

شهردار تهران اضافه کرد: تونل شهیدحکیم ، تونلی به طول سه کیلومتر است که بزرگراه شهید حکیم را به ادامه مسیری که به بزرگراه کرج می رسد، متصل می کند.

وی در ادامه گفت: بزرگراه حکیم بعد از عبور از مجموعه چیتگر از روی بزرگراه کرج، جاده مخصوص کرج و جاده قدیم عبور کرده و در واقع به پلهای کاروانسرای سنگی می رسد.

قالیباف با بیان اینکه با تکمیل بزرگراه شهید حکیم و تونل آن گره ترافیکی غرب تهران باز می شود، تصریح کرد: تونل حکیم هم به لحاظ حفظ پارک جنگلی چیتگر، هم کوتاه کردن مسیر و هم اتصال سه بزرگراه شرقی - غربی به همدیگر و به سمت شمال و جنوب معبری بسیار کلیدی است.

وی افزود: همکاران من هم در قرارگاه سازندگی و هم در معاونت عمران این قول را داده اند که در بهمن ماه سال آینده از این بزرگراه و این تونل بهره برداری به عمل بیاید.

کد خبر 2258244

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =