پلیس مخالف شادی مردم نیست/ جرایم کردستان کمتر از یک درصد کل کشور است

سنندج – خبرگزاری مهر: فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: در راستای کاهش خسارات و صدمات جانی و مالی ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال، پلیس با افراد خاطی برخورد می کند ولی ما به هیچ عنوان مخالف شادی مردم نیستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محسن حسن خانی ظهر دوشنبه در جمع اصحاب رسانه و خبرنگاران استان کردستان اظهار داشت: محله محور بودن برنامه های آخر سال مورد تاکید پلیس است.

وی با اشاره به این مطلب که حضور پلیس در چهارشنبه سوری تامین کنند امنیت است، افزود: تعامل و همکاری مردم با پلیس در ایجاد فضایی امن و شادی منطقی نقش بسزایی دارد.

فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: بالا بردن احساس امنیت مردم با مشارکت خود مردم و مشارکت سایر ارگان ها تاثیرگذار میسر می شود.

حسن خانی یادآور شد: در حال حاضر استان کردستان امن ترین استان کشور است و وقوع جرایم در استان کردستان کمتر از یک درصد کل کشور است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در بحث سرقت 69 درصد و در کل جرایم با توجه به جمعیت هم جزو استان های هستیم که کمترین جرایم را به خود اختصاص داده است.

فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: در بحث جرایم خشن کمترین جرایم خشن را در سطح استان داریم و بازگو کردن این امر می تواند در جذب سرمایه گذاران موثر باشد.

حسن خانی اظهار داشت: جذب سرمایه گذار هم در اقتصاد و هم در اشتغالزایی موثر است و می تواند بسیاری از جرایم ناشی از بیکاری را در استان از بین ببرد.

وی با اشاره به این مطلب که هفت فقره قتل عمد سنوات گذشته در استان کشف شده است، افزود: در بحث وقوع قتل عمد نسبت به سال گذشته 19 درصد کاهش داشته ایم و در بحث قتل های عمد کشفیات 100 درصدی داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: در زمینه کشف سرقت استان در 11 ماه گذشته رتبه اول را به خود اختصاص داده است که خوشبختانه 92 درصد کشفیات داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: سرقت احشام در روستاها با درایت ماموران در حوزه پیشگیری و هم در حوزه کشف 123 درصد رشد داشته است.

حسن خانی یادآور شد: در حوزه تصادفات درون شهری 13 درصد کاهش تلفات جانی داشته ایم و خوشبختانه 6 سال متوالی استان کردستان دارای کاهش مرگ و میر جاده ای بوده است.

وی ادامه داد: در بحث برون شهری 16 درصد افزایش تلفات داشته ایم و نیازمند توجه بیشتری به جاده های استان هستیم.

فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: در حوزه کشف مواد مخدر بیش از یک تن و 100 کیلو مواد مخدر کشفیات در استان کردستان صورت گرفته است که نسبت به سال گذشته بیش از 83 درصد افزایش داشته ایم.

حسن خانی اظهار داشت: اغلب مواد کشف شده برای مصرف داخل استان نبوده و برای استان های دیگر بوده است.

وی همچنین به برخورد قاطع با خورده فروشان و معتادین خبر داد و افزود: دستگاه های متولی باید در بحث ساماندهی و جمع آوری معتادین اقدامات لازم را انجام دهند چرا که پلیس وظیف برخورد را دارد نه نگهداری.

حسن خانی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: شعار سال 93 پلیس امنیت، سلامت، نشاط، نظم و قانون است و انتظار می رود در این راستا گام های اساسی برداشته شود.

کد خبر 2258371

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha