تلاشگران هلال احمر را باید فرشتگان یاری و امداد نامید

دبیرکل جمعیت هلال احمر در پیام نوروزی خود، تلاشگران هلال احمر را فرشتگان یاری و امداد نامید و ابراز امیدواری کرد که در سال جدید شاهد تحکیم و استحکام هر چه بیشتر در جمعیت و تحولی شگرف همسو با سیاست ها و اهداف بشردوستانه در این نهاد مردمی باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پیام دکتر سید احمد موسوی آمده است: «نام جمعیت هلال احمر در جامعه برای افراد گوناگون یادآور خاطرات شیرین و متفاوتی است. عده ای آن را نهاد پیشرو در ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث و سوانح، برخی تامین کننده داروهای خاص و داروخانه های ویژه،‌گروهی ارائه دهنده خدمات توانبخشی و عده ای دیگر آن را سازمانی حمایتی و … می شناسند. خدمات بی منت و مجدانه اعضای جمعیت هلال احمر به مردم آنها را به فرشتگان نجات در زمان بحران تبدیل کرده است.

تلاشگران جمعیت هلال احمر، فرشتگان یاری و امدادند؛ هم آنان که سر بر فرمان خدا نهاده از جان و دل به کمک نیازمندان و امداد طلبان می شتابند. خداوند متعال در آیات بسیاری به نیکی و نیکوکاری امر کرده است؛ به مثابه آیه ۷۷ سوره بقره که می فرماید: «نیکی کن چنان که خدا با تو نیکی کرد» و آیه ۱۹۵ همان سوره که می فرماید: «به راستی که خدا به عدل و احسان امر کرده است»؛ آری نیکوکاری نسیمی است که از چشمه سار رحمت ازلی در سینه نیکوکاران وزیده است و دست یاری آنان را به سوی نیازمندان بلند می کند.

بهار به معنای حیات دوباره است و کیست که نداند کارکنان هلال احمر نیز با از خودگذشتگی ها و رشادت های خود در مواقع بحران به آسیب دیدگان، یادآور همان بهار و حیات دوباره است.
تلاش ها و مجاهدت های فرزندان ایران اسلامی در هلال احمر از آنها مردان و زنان و جوانانی به وسعت آسمان ها و با رنگ عشق و محبت ساخته است. به راستی که بندان واقعی خدا کسانی هستند که تار و پود وجودشان بر کمک به همنوع خویش شکل گرفته است. ای کاش می شد از آنها پرواز را آموخت و با آن به عرش الهی و به درگاه ذات پروردگار پرکشید.

در آستانه بهار هستی از خداوند می خواهیم مهربانی و نوع دوستی تزیین لحظه هایمان باشد.

لبخند و اشک شوق یک خانواده هنگام نجات از بحران، زیباترین و ارزان ترین آرایش یک چهره است. گذران عمر فرصتی است برای بهشتی شدن، پس شایسته و بایسته است با نیکوکاری و کمک به همنوع خود در مواقع حساس و بحرانی به تزیین آن بپردازیم.

افتخار رود، خشک کردن قطره اشک است نه جاری ساختن سیل خون. بیاییم در سال جدید با همدلی و مهربانی برای رسیدن به همه خوبی ها دست یکدیگر را به نشانه یاری همنوع بفشاریم. بیایید با دستان سبز و حس انسان دوستی، محبت را به همنوع هدیه بدهیم. بیایید با مهربانی و از خود گذشتگی و ایثار در کمک به همنوع در لحظات حساس و بحرانی لبخند را بر چهره هموطنان خود نظاره گر باشیم.

آری فرزندان این مرز و بوم در هلال احمر الگویی از همه خوبی ها و ایثارگری ها هستند که مشوقانه و متواضعانه با حرکت در جاده مهربانی، زندگی و شادی دوباره را به همنوعان خود هدیه می دهند.

امیدواریم در سال جدید شاهد تحکیم و استحکام هر چه بیشتر در جمعیت و تحولی شگرف در سال جدید همسو با سیاست ها و اهداف بشردوستانه در این نهاد مردمی باشیم. ان شاء الله.»

کد خبر 2259723

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha