توصيه هاي بهداشتي به مسافران نوروزي/ هشدار در مورد استفاده از یخ فله ای

رئيس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت گفت: قبل از استفاده از آب آشاميدني در پاركها، كنار جاده ها و تفرجگاه ها به تابلوهاي هشدار دهنده آن دقت شود.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ دكتر كاظم ندافي در آستانه فرا رسيدن سال نو و آغاز سفرهاي نوروزي افزود: هموطنان بايد از خوردن غذا و آشاميدني ها در رستورانها و مراكز عرضه مواد غذايي كه موازين بهداشتي را رعايت نمي كنند و يا پرسنل آنها كارت بهداشت معتبر ندارند، خودداري كنند.

وي همچنين با اشاره به اينكه از موادغذايي در طول سفر بايد در يخدان نگهداري شود، گفت: غذاهاي پخته شده نبايد بيش از 2 ساعت در دماي محيط نگهداري شود و بيشتر از يكبار نبايد گرم شود.

قوطي كنسرو را قبل از مصرف 20 دقيقه بجوشانید

رئيس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت ضمن تاكيد بر استفاده از محصولات غذايي داراي پروانه ساخت از وزارت بهداشت افزود: از خريد و مصرف گوشت دامهايي كه به صورت غير مجاز كشتار مي شوند مانند گوشتهاي قطعه شده فاقد مشخصات، گوشت چرخ كرده آماده و لاشه هاي فاقد مهر كشتارگاه بايد خودداري شود.

وي در مورد  استفاده از غذاهاي كنسرو شده گفت: کنسروها را پس از اطمينان از تاريخ مصرف آن و دارا بودن مجوز وزارت بهداشت بايد به مدت 20 دقيقه قبل از مصرف بجوشانید.

خودداري از مصرف نوشيدني هاي گرم در ليوان يكبار مصرف

رئيس مركز سلامت محيط و كار با اشاره به اين كه نبايد از ليوانهاي يكبار مصرف و شفاف براي نوشيدني هاي گرم استفاده شود افزود: به هنگام سفر از يخ هاي فله اي نبايد استفاده شود و بايد از آب بسته بندي شده استفاده كرد.

وي گفت: به منظور حفظ محيط زيست، از مردم خواست تا به هنگام مسافرت زباله هاي توليدي خود را در كيسه هاي مخصوص، جمع آوري و در محلهاي مناسب دفع نمايند.

ندافي در ادامه از مردم خواست تا در صورت مشاهده تخلف از مقررات بهداشتي در مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومي، مراتب را به سامانه رسيدگي به شكايات وزارت بهداشت به شماره 1490 اطلاع دهند.

کد خبر 2259744

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha