راه درمان اقتصاد ایران حرکت به سمت اقتصاد اسلامی است

حاجی آباد - خبرگزاری مهر: رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: راه درمان اقتصاد ایران حرکت به سمت اقتصاد اسلامی رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالقاسم جراره ظهر پنجشنبه در بازدید از بخش های احمدی و فارغان در شهرستان حاجی اباد در جمع مردم بخش احمدی گفت: این انقلاب متعلق به محرومین است و مردم روستاها با توجه به مشکلات مردم همیشه شکرگزار انقلاب هستند و از خدمات ارائه شده تشکر می کنند و بیان مشکلات را فقط راهی جهت اگاهی و اطلاع رسانی می دانند.اینان هستند که در مشکلات و جنگ تا پای جان از انقلاب دفاع می کنند و بعد ازرفع فتنه به محل و کار خود بر می گردند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: بعد از زمستان نود تحریمی شروع شد که ما را از حق خودمان محروم کردند.ما حاظریم همه مشکلات را بپذیریم اما عزت ، شرف ، ناموس ، دین و سرزمین خود را حفظ کنیم. ما نباید از دشمنان بترسیم و باید در مقابلشان بایستیم هر چند بیشترین فشار بر قشر مستضعف است.کسانی که چشم امید به دشمن دارند باید بدانند اندکی از دشمنی آنها کم نشده است باید نرمش قهرمانانه داشت اما از حقوق خود دفاع کنیم.

وی افزود: ما از اول انقلاب در جنگ هستیم یک روز جنگ نظامی بود و امروز جنگ فرهنگی و اقتصادی است. ما چند برتری نسبت به آنها داریم اول رهبری فهیم دوم مردم با شعور. مهترین ضربه در جنگ اقتصادی وابستگی به نفت است که از فرصت به تهدید تبدیل شده است. درمان اقتصاد ایران اقتصاد اسلامی است. اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد درون زا. اقتصاد پویا و فعال.روستا باید منشا تولید باشد.

جراره با اشاره به فرهنگ کار و تاثیر آشنایی فرزندانمان را با فرهنگ کار بیان داشت: پیامبر و ائمه تولید کننده بودند و ما باید کاری کنیم که فرهنگ شهر و روستا با فرهنگ پیامبر وائمه تطبیق پیدا کند. نگاه مردم به توزیع خدمات اشتباه است و فکر می کنند با ارتقا به شهر خدمات افزایش پیدا می کند ما باید سطح خدمات را در روستاها افزایش داده و از طرفی فرهنگ استفاده از امکانات بومی را احیا کنیم.

نماینده شهرستان های بندرعباس ، حاجی آباد ،خمیر ، جزیره قشم و ابوموسی گفت: مهمترین راه برای حفظ نظام تحصیل علم است باید با تحصیل و تولید علم به این خودباوری برسیم که می توانیم در دنیا و کشور تحول ایجاد کنیم. محصول کار راحتی و اسایش است. روستاها باید منبع تولید علم و کار باشد و تا علم نداشته باشیم به جایگاهی نمیرسیم.

 

کد خبر 2259781

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha