اعزام کشتی‌گیران قمی به جام بین المللی فدراسیون کشتی آذربایجان

قم - خبرگزاری مهر: دبیر هیئت کشتی استان قم از اعزام محمدجواد رضایی و حسین ابراهیمی دو کشتی‌گیر قمی به پیکارهای بین‌المللی کشتی جام فدراسیون کشتی آذربایجان خبر داد.

احمد رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال حاضر تیم‌های مختلف کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در اردوی آماده سازی اعزام به مسابقات مهم برون مرزی به سر می‌برند که یکی از آنها تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان محسوب می شود.

وی ادامه داد: در حالیکه کشتی قم در ماه های اخیر رقابت‌های مهمی همچون قهرمانی کشور و انتخابی های مختلف را سپری کرده اند، خوشبختانه با درخشش در مسابقات مختلف اکنون برای همراهی تیم ملی نوجوانان در مسابقات بین المللی فدراسیون کشتی آذربایجان و انشاءالله بعد از آن رقابت های جهانی و آسیایی انتخاب شده اند.

اعزام کشتی گیران قمی در اوزان 42 و 63 کیلوگرم به جام بین المللی آذربایجان

دبیر هیئت کشتی استان قم افزود: در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان در حال حاضر محمدجواد رضایی کشتی گیر ارزنده و آینده دار قمی در وزن 42 کیلوگرم و همچنین حسین ابراهیمی در وزن 63 کیلوگرم دو تن از امیدهای عضویت تیم ملی در مسابقات جهانی و آسیایی کشتی نوجوانان به شمار می‌روند.

وی یاد آور شد: پیش از این قرار است تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان راهی مسابقات بین المللی جام فدراسیون کشتی آذربایجان شود تا با تحلیل صحیح کادر فنی تیم کشتی فرنگی نوجوانان از نفرات اردو نشین، این تیم با شناخت کامل راهی مسابقات قهرمانی آسیا شود.

رضایی اظهار داشت: تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در حال حاضر با شرکت کشتی گیران اوزان 10 گانه تمرینات خود را برگزار می کند تا در این اردو نفرات اعزامی به مسابقات بین المللی جام فدراسیون کشتی آذربایجان به شرایط آماده تری برسند.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی کادر فنی تیم کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان، این دوره تیم ملی قصد دارد با شناخت کامل‌تری راهی مسابقات آسیایی و جهانی شود و به همین خاطر در پیکارهای بین المللی جام فدراسیون کشتی آذربایجان حضور خواهد یافت.

آماده سازی تیم ملی برای مسابقات جهانی و آسیایی

دبیر هیئت کشتی استان قم افزود: تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در زمان برگزاری اردوهای خود تا قبل از مسابقات قهرمانی آسیا و جهان دو مسابقه تدارکاتی برون مرزی پیش رو دارد که یکی جام پیروزی در کشور ترکیه است و دیگری جام فدراسیون کشتی آذربایجان است که هر دو در فروردین ماه انجام می شود.

وی با بیان اینکه تیم‌های منتخب كشتی آزاد و فرنگی نوجوانان برای حضور در جام فدراسیون آذربایجان راهی این كشور می‌شوند، افزود: رقابت‌های بین‌المللی كشتی جام فدراسیون آذربایجان روزهای 30 فروردین تا یكم اردیبهشت ماه در شهر باكو آذربایجان برگزار می‌شود.

رضایی در پایان با بین اینکه از قم نیز 2 کشتی گیر نوجوان به این رقابتها اعزام می شوند، ابراز داشت: بر این اساس در وزن 42 کیلوگرم محمد جواد رضایی و در وزن 63 کیلوگرم حسین ابراهیمی دو نوجوان قمی هستند که برای حضور در این رقابتها همراه با تیم منتخب کشورمان عازم آذربایجان می شوند.

اسامی کامل تیم کشتی فرنگی اعزامی به جام فدراسیون آذربایجان:

42 كیلوگرم: محمدجواد رضایی
46 كیلوگرم: مصطفی كلاوی
50 كیلوگرم: حامد تاب- علی گوران
54 كیلوگرم: میثم دلخانی
58 كیلوگرم: محمدحسین حسینی- علیرضا افتخاری مقدم
63 كیلوگرم: حسین ابراهیم
69 كیلوگرم: علی احمد پورتركی
76 كیلوگرم: سعید یوسفی
85 كیلوگرم: حامد احمدزاده
100 كیلوگرم: حمیدرضا كریمی

سرمربی: علی اشكانی
مربیان: امیر مولایی- صابر میرزاده
سرپرست: مجید جهاندیده

 

کد خبر 2259839

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha