افزایش پوشش 1500 معلول در طرح توانبخشی مبنتی بر خانواده /اجرای طرح ترخیص از مراکز در سال جاری

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از افزایش خدمات طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده در تمامی استانهای کشور خبر داد و گفت: تا کنون 4500 نفر تحت پوشش این طرح قرار داشتند که در سال جاری تعداد تحت پوششی به 6 هزار نفر افزایش پیدا می کند.

دکتر یحیی سخنگویی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه گفت: براساس این طرح نیروهای آموزش دیده و کارشناسان سازمان بهزیستی در مناطق مختلف شهرها و استانهای این شهر حاضر می شوند و نسبت به ارائه خدمات به معلولان و سالمندان اقدام می کند.

وی تاکید کرد: در سال گذشته 4500 نفر تحت پوشش طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده بودند و از خدمات و وسایل توانبخشی در این طرح بهره مند می شدند که در سال جاری بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم 1500 نفر دیگر را به این طرح اضافه کنیم به طوری که در مجموع تعداد افراد تحت پوشش در طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه به 6 هزار نفر خواهد رسید.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی در مورد طرح تخصیص مددجویان تحت پوشش مراکز توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: در سال جاری قصد داریم با اجرای طرح تخصیص تعدادی از افرادی که در مراکز توانبخشی نگهداری می شوند به خانواده ها واگذار کنیم که در این صورت تعداد پشت نوبتی های مراکز توانبخشی در بعضی از استانهای کشور به صفر می رسد.

به گفته سخنگویی، در طرح تخصیص ماهیانه برای نگهداری معلولان 100 تا 150 هزار تومان به خانواده های این افراد پرداخت می شود که آنها نسبت به نگهداری معلولان در خانواده اقدام کنند.

وی همچنین از افزایش یارانه نگهداری معلولان در مراکز شبانه روزی و روزانه خبر داد و گفت: در سال جاری یارانه مراکز شبانه روزی در ازای هر فرد 310 هزار تومان پرداخت می شود این در حالی است که در سال گذشته این یارانه 255 هزار تومان بود.

معاون توانبخشی اظهار داشت: همچنین یارانه مراکز توانبخشی روزانه سازمان بهزیستی نیز در سال جاری از افزایش برخوردار بوده است به طوریکه در سال گذشته 155 هزار تومان بود و امسال این مبلغ به 197 هزار تومان رسیده است.

 

کد خبر 2268859

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =