مدیران سرمایه گذاران را معطل مسائل اداری نکنند

بیرجند – خبرگزاری مهر: استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه هیچ مانعی برای جذب سرمایه گذار در استان از سوی مسئولان پذیرفتنی نیست گفت: مدیران سرمایه گذاران را درگیر و معطل مسائل اداری نکنند.

به گزارش خبرنگار مهر، وجه اله خدمتگزار ظهر شنبه در دیدار اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان و رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهارکرد: باید از تمامی ظرفیت های استان برای جذب سرمایه گذار استفاده شود.

وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی استان و کشور تنها با اعتبارات دولتی امکان پذیر نیست ادامه داد: باید با تقويت ارتباط بخش خصوصي و  دولتي به این مهم دست یافت.

وی با بیان اینکه تحقق شار امسال همچنین نیازمند نيازمند عزم عمومي و همگاني است، تصریح کرد:

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: مشكلات مربوط به بخش اقتصادي استان در سطوح مختلف به صورت پيشنهادات كارشناسي شده و مشخص از طريق مركز ، پيگيري و مرتفع می شود.

 وی با بیان اینکه بخش زيادي از مشكلات حوزه اقتصاد و جذب سرمایه گذار از حوزه اختيارات استاني خارج است، گفت: دولت در حال رفع قوانين دست و پاگير اداري در بحث توسعه سرمايه گذاري است.

خدمتگزار بیان داشت: مسئولان استانی نیز باید در رفع مشکلات پیگیری های لازم را از وزارتخانه های مربوطه در مرکز داشته باشند.

 وی وجود چهار بازارچه مرزي در استان را یکی ظرفيت بزرگ اقتصادي استان دانست و افزود: در بخش معدن نیز این استان پتانسیل های زیادی دارد که باید از آنها به بهرتین شکل بهره گرفت.

استاندار خراسان جنوبی بر جلوگیری از خام فروشی در استان تاکید کرد و گفت: خام فروشی موجب می شود تا علاوه بر ضربه وارد كردن به اقتصاد استان سرمايه به توليد تبديل نشود.

197 هزار خانوار خراسان جنوبی یارانه می گیرند

خدمتگزار با بیان اینکه در مرحله هدفمندی یارانه ها 197 هزار خانوار خراسان جنوبی یارانه دریافت می کرده اند، ادامه داد: بعد از اتمام فرايند ثبت نام مي توان به طور دقيق مشخص كرد كه چه تعداد از اين خانوارها از دريافت يارانه نقدي انصراف داده اند.

وی با بیان اینکه در 41 ماه گذشته از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ماهیانه 32 میلیارد تومان یارانه در استان توزیع شده است، گفت: میزان یارانه سالانه استان معادل 384 میلیارد تومان بوده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه انصراف از یارانه ها می تواند نقش تاثیر گذاری در توسعه و آبادانی داشته باشد، بین داشت: اعتبار عمرانی استان در سال جاری 143 میلیارد تومان و اعتبارات جاری نیز 110 میلیارد تومان استو با این اعتبارات به تنهای نمی توان در توسعه اقتصادی استان تاثیر گذار بود.

خدمتگزار افزود: با انصراف گروه هاي غير نيازمند از دريافت يارانه، دولت مي تواند درآمد حاصل از آن را در راستاي رفع مشكل بيكاري، بهبود زيرساخت هاي توسعه مناطق محروم، تقويت نظام سلامت، كاهش ركود اقتصادي در بخش هاي مختلف و رونق فضاي كسب و كار هزينه کند.

کد خبر 2269227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =