ورود رکاب زن قطر کویر ایران به چهارمحال و بختیاری/ استقبال انجمنهای زیست محیطی

شهرکرد - خبرگزاری مهر: نیما ترقی دوچرخه سواری که قصد دارد مسافت دو هزار کیلومتری قطر کویر ایران را با شعار "سال بدون شکار" درنوردد به چهارمحال و بختیاری رسید و مورد استقبال انجمنهای زیست محیطی و دوستداران محیط زیست قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، نیما ترقی دوچرخه سواری که قصد دارد مسافت دو هزار و 100 کیلومتری قطر کویری ایران را با شعار "سال بدون شکار” درنوردد به چهارمحال و بختیاری رسید.

این ورزشکار دوستدار محیط زیست طی امروز و فردا جاده های استان چهارمحال و بختیاری را طی می کند و مسیر خوزستان را پیش می گیرد.

این ورزشکار در هنگام ورود به استان چهارمحال و بختیاری در ورودی شهرکرد در کنار نمادهای جانوری و گیاهی نصب شده در ورودی شهرکرد مورد استقبال دوستداران محیط زیست و انجمنهای زیست محیطی قرار گرفت.

امضا طومار ورزشکار دوچرخه سوار توسط دوستداران محیط زیست

نایب رئیس انجمن زیست محیطی تسنیم بروجن در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه وظیفه هماهنگ کردن انجمنهای زیست محیطی برای استقبال توسط انجمن زیست محیطی تسنیم انجام شد، ادامه داد: این ورزشکار شامگاه یک شنبه وارد شهر شهرکرد شد و و مورد استقبال دوستداران محیط زیست و مردم و مسئولین منطقه قرار گرفت.

هومان خاکپور اذعان داشت: این رکابزن دوستدار محیط زیست طوماری را با خود حمل می کرد که در این طومار از محیط زیست کشور خواسته شده بود امسال را سال بدون شکار معرفی کند.

وی ادامه داد: این طومار در شهرهای مختلفی که این دوچرحه سوار وارد شده بود توسط دوستداران محیط زیست امضا شده است.

وی با بیان اینکه این اولین باری است که یک ورزشکار دوچرخه سوار با هدف حمایت از محیط زیست اقدام به رکابزنی قطر کویری کشور را می کند، یادآور شد:  برای اولین بار دوچرخه سواری برای حمایت از حیوانات در راستای افزایش شکار اقدام به رکابزنی کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت شکار بسیار نگران کننده شده است، عنوان کرد: امیدواریم برنامه های حفاظتی مناسب و فرهنگ سازی مناسب در راستای حمایت از حیوانات چهارپا در مقابل شکار  در نظر گرفته شود.

رکابزنی را برای حمایت از کاهش شکار بی رویه حیوانات در مناطق مختلف کشور آغاز کرده ام

نیما ترقی رکابزن قطر کویری ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه رکابزنی خود را برای حمایت از کاهش شکار بی رویه حیوانات در مناطق مختلف کشور آغاز کرده است، گفت: در سالهای بسیار دور شکار چهارپایان برای امرا معاش در جوامع محلی انجام می شد اما هم اکنون به عنوان تفریح و خوشگذرانی اتفاق می افتد.

وی  گفت: هم اکنون آمار چهارپایان حفاظت شده کشور در مناطق مختلف بسیار نگران کننده شده است و باید در راستای حمایت از کاهش شکار تلاش کرد.

وی بیان کرد: هم اکنون سلاح در بسیاری از جوامع روستایی چه مجاز و غیر مجاز افزایش پیدا کرده و این عامل مهمی در افزایش شکار در کشور محسوب می شود که باید در خصوص کاهش کشتار فرهنگ سازی صورت گیرد.

ترقی اظهار داشت: برنامه رکابزنی را از شش فروردین از شهر سرخس خراسان شمالی آغاز کرده است و هم اکنون در مسیر استان خوزستان فرار دارم.

این دوچرخه سوار دوستدار محیط زیست، ادامه داد: امروز و فردا در جاده های چهارمحال و بختیاری رکابزنی می کنم تا وارد استان خوزستان شوم و برنامه خود را درشلمچه خوزستان به پایان برسانم.

کد خبر 2270291

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =