خراسان جنوبی از استان‌های مقتدر در استقرار یگان‌های ارتش خواهد بود

بیرجند – خبرگزاری مهر: فرمانده ارشد آجا در استان خراسان جنوبی گفت: برابر آمایش سرزمینی در آینده نزدیک خراسان جنوبی یکی از استان‌های مقتدر در بحث استقرار یگان های ارتش جمهوری اسلامی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ قوام یوسفی صبح سه‌شنبه در نشست خبری به مناسب گرامیداشت هفته ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد: امیدوراریم در سال 93 اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها بین‌المللی باشد.

 وی با بیان اینکه در پیروزی انقلاب نقش جوانان و مردم ایران را نمی‌توان نادید ه گرفت، بیان داشت: اما قطعا هر نظامی نیاز به یک سازمان متشکل و مقتدر دارد.

 وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) از سال‌های دور و آغاز مبارزاتشان به ارتش نگاهی متفاوت داشتند، ادامه داد: 26 ﻓﺮوردﻳﻦ ﺳﺎل 1358، ﺑﻨﻴﺎﻧﮕﺬار ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﻲ در ﭘﻴﺎﻣﻲ ﺧﻄﺎب ﺑـﻪ ﻣﻠـﺖ ﺷـﺮﻳﻒ و ﻣﺒﺎرز اﻳﺮان روز ﭼﻬﺎرﺷﻨﺒﻪ 29 ﻓﺮوردﻳﻦ را "روز ارﺗﺶ" اﻋﻼم ﻛﺮدﻧﺪ.

وی با اشاره به اینکه امام آشنایی کامل با ارتش داشت و ضرورت وجود ارتش را در ادامه راه انقلاب می دانستند، بیان کرد: امام با نامگذاری روز ارتش خواست ﺗﺎ ارﺗﺶ در اﻳﻦ روز ﺑﻪ رژه ﺑﭙﺮدازﻧﺪ و ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ ﺧﻮد را از ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﻲ و ﻣﻠـﺖ اﻳﺮان و ﺣﻀﻮر ﺧﻮد را ﺑﺮای ﻓﺪاﻛﺎری در راه اﺳﺘﻘﻼل و ﺣﺮاﺳـﺖ از ﻣﺮزﻫﺎی ﻛﺸﻮر اﻋـﻼم کنند.

 وی با بیان اینکه ارتش نیز در راستای فرامین امام(ره) اجرای امر کرد؛ گفت: ارتش هم در پیروزی انقلاب و هم در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی ایران نقش ایفا کرده است.

سرهنگ یوسفی بیان داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با نثار خون 48 هزار شهید، 220 هزار جانباز و تعداد زیادی آزاده دین خود را برای دفاع و حراست از کیان ایران اسلامی ادا کرد.

 وی تاکید کرد: امروز نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی در برقراری امنیت در راستای فرامین رهبری فروگذار نمی کند.

 وی با بیان اینکه 29 فرودین هدیه‌ای از امام خمینی(ره) است، تصریح کرد: در خراسان جنوبی برای اعلام اقتدار نظام در این خطه در هفته ارتش برنامه های زیادی طراحی شده است.

 وی بیان داشت: با هم افزایی نیروهای ولایی ارتش در کنار امورات فرهنگی رسانه ها امیدواریم اقتداری بیش از گذشته داشته باشیم و مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام بزنیم.

 وی برگزاری محافل انس با قرآن، غبارروبی مزار شهدا، حضور گسترده در نماز جمعه، حضور و سخنرانی در مدارس استان، عیادت از بیماران، دیدار با خانواده شهدا و اعزام روحانیون به مساجد و ادارات را از برنامه های هفته ارتش در استان ذکر کرد.

وی از برگزاری رژه نیروهای مسلح استان در روز 29 فرودین ماه در محل بلوار شهید سپهبد صیاد شیرازی بیرجند خبر داد گفت: در این روز ویزیت رایگان بیماران از سوی پزشکان متخصص ارتش را برای عموم خواهیم داشت.

فرمانده ارشد آجا در استان خراسان جنوبی بیان داشت: برابر آمایش سرزمینی در آینده نزدیک خراسان جنوبی جزء یکی از استانهای مقتدر در بحث استقرار یگان های ارتش جمهوری اسلامی خواهد بود.

 وی بیان کرد: در فضای بین شهرستان خوسف و بیرجند به زودی یکی از یگان های ارتش راه اندازی خواهد شد.

یوسفی در خصوص احداث و راه اندازی پادگان های قاین و نهبندان نیز گفت: جانمایی پادگان قاین و نهبندان انجام شده و ساخت پادگان ها در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه طراحی ساخت پادگان ها به اتمام رسیده است، تصریح کرد: با قرار داده شدن ردیف اعتباری ساخت این دو پادگان در سال جاری موافقت شده است.

کد خبر 2271281

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =